Zbiorniki na deszczówkę z dofinansowaniem do 5000zł. Tylko w Kolanko !

Autor: Kolanko

Latem brakuje wody, gdy trzeba podlać rośliny? A wiosną i jesienią walczysz z jej nadmiarem? Rozwiązaniem może być mała retencja. Wystarczy zacząć gromadzić wodę, by móc skorzystać z niej, gdy zajdzie taka potrzeba. W firmie 

W powiecie kartuskim są miejsca, gdzie regularnie pojawiają się problemy związane z odpowiednią gospodarką wodami opadowymi. W czasie intensywnych opadów dochodzi do podtapiania posesji. Zaś latem wody zaczyna brakować – zwłaszcza w momencie, gdy wszyscy zaczynają podlewać przydomowe ogródki i trawniki.

– Wyjściem z tej sytuacji może być gromadzenie, a tym samym oszczędzanie wody. Nawet niewielki zbiornik na deszczówkę w przydomowym ogrodzie może rozwiązać wiele problemów – podkreśla Konrad Kmiecik, kierownik sprzedaży działu wodno-kanalizacyjnego w firmie Kolanko. – Warto więc rozważyć instalację bardziej profesjonalnego systemu retencyjnego. To dobry moment, zważywszy, że ruszyła druga edycja programu „Moja Woda”. Właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych w województwie pomorskim znów mogą ubiegać się o dofinansowanie do mikroinstalacji retencyjnych.

 

 

Dofinansowanie można przeznaczyć na zakup, dostawę, montaż, budowę i uruchomienie instalacji. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na różne elementy instalacji służących do:

– zebrania wód opadowych (np. przewodów odprowadzających wody opadowe),

– do ich retencjonowania w gruncie/zbiornikach/na dachach (czyli różnego rodzaju zbiorników, studni chłonnych, ogrodów deszczowych czy zielonych dachów),

– do ich dalszego wykorzystania, np. instalacje automatycznego nawadniania.

Wszystkie informacje na ten temat znajdują się na stronie WFOŚiGW: https://wfos.gdansk.pl/konkursy/moja-woda-edycja-2021.

Natomiast niezbędne elementy instalacji takie jak zbiorniki – naziemne oraz podziemne, przewody, rury do odprowadzania wód opadowych dostępne są w firmie Kolanko w Chwaszczynie przy ul. Kaszubska Droga 20.

 

 

KOLANKO

Chwaszczyno 80-209
ul. Kaszubska Droga 20

Technika grzewcza i magazyn:
 technika.grzewcza@kolanko.pl
 58 585 31 50

Źródło: nadesłane/sponsorowany

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.