Zatrzymano kierowcę jeżdżącego po chodniku w Chwaszczynie. To złodziej paliwa

Udało się zatrzymać mężczyznę, który w Chwaszczynie omijał korek chodnikiem dla pieszych. 29-latek odpowie za wykroczenia drogowe nagrane przez innego kierowcę, kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz za kradzież paliwa z różnych dystrybutorów.

Kartuscy kryminalni doprowadzili do komendy mężczyznę podejrzanego o okradanie stacji benzynowych. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca za każdym razem nalewał paliwo do baniaków i nie uiszczając zapłaty, odjeżdżał ze swoim łupem. Zatrzymany przez funkcjonariuszy 29-latek na przestrzeni ostatnich trzech tygodni okradł w ten sposób co najmniej 9 różnych stacjach paliw. Dodatkowo mężczyzna odpowie za brawurową jazdę chodnikiem, co zostało utrwalone przez jednego z kierowców.

Od początku lutego br. policjanci z Kartuz otrzymali kilka zgłoszeń o kradzieży paliwa z dystrybutorów. Mimo, że dochodziło do nich na różnych stacjach paliw, to sposób działania sprawcy zawsze był identyczny. Złodziej podjeżdżał do dystrybutora z baniakami i po zatankowaniu odjeżdżał ze swoim łupem. Wiadomo, że w kilku przypadkach mężczyzna dodatkowo zatankował swój samochód. Policjanci ustalili model i kolor tego pojazdu.

Kryminalni ustalili również dane mężczyzny i wczoraj zatrzymali go w jego miejscu zamieszkania. Złodziejem okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Mężczyzna został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży paliwa o łącznej kwocie ponad 6 tys. zł. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo policjanci otrzymali nagranie od jednego z kierowców, na którym widać, jak zatrzymany mężczyzna chcąc ominąć „korek”, narażając pieszych, wjeżdża na chodnik. W tej sprawie 29-latek usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, niestosowania się do znaku „zakazu wyprzedzania” oraz kierowanie bez uprawnień. Za te wykroczenia grozi kara grzywny do 5 tys. zł. oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.

 

Zobacz wykroczenie tego kierowcy w Chwaszczynie: JECHAŁ PO CHODNIKU W CHWASZCZYNIE. CHCIAŁ OMINĄĆ KOREK

 

źródło i fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.