Zarząd ZKP oraz przedstawiciele KGW rozmawiali wspólnie

{module do-reklamy-intertekst|none}

Przed tygodniem 23 marca odbyło się wspólne zebranie przedstawicieli KGW z Chwaszczyna oraz zarządu ZKP oddział Chwaszczyno. Celem spotkanie mającego miejsce w remizie w Chwaszczynie było omówienie wspólnych spraw bieżących, przedstawienie wspólnych działań i planów. W grona członków ZKP przyjęto 2 nowych członków, oraz przegłosowane przyjęcie kolejnych 4 deklaracji od przyszłych nowych członków.


Wspólną sprawą omawianą przez przedstawicieli KGW i ZKP była kwestia spraw bieżących związanych z odbywającym się właśnie kursem komputerowym. Chętnych osób do kursu zgłosiło się więcej niż było dostępnych miejsc. Spośród grona 50 chętnych ostatecznie wybrano 30 osób z czego 4 osoby to mężczyźni. Wszyscy uczestnicy kursu mieszkają lub pracują na terenie gminy Żukowo. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach 16-21 i są prowadzone przez nauczycielki z ZSPiPG w Chwaszczynie, a prowadzone będą do końca maja.


Zarząd KGW i Zarząd ZKP wspólnie odpowiadają za prowadzony kurs.


Prezes ZKP oddział w Chwaszczynie Tomasz Fopke przedstawił działania Zarządu ZKP oddziału w Chwaszczynie w wyniku których ZKP otrzymało 6 grantów na realizację 4 działań w zakresie kultury i 2 działań z zakresu turystyki. Wartość otrzymanych grantów od gminy Żukowo wynosi łącznie 22.664 zł. W skład ich wchodzą: stworzenie gry planszowej Szlakiem Woja Żuka III o wartości 5.000 zł, nagranie słuchowiska pt. śpiące wojsko oraz stworzenie gry edukacyjnej dla dzieci o wartości 6.300 zł, instruktarz muzyczny zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Stolem” 4.200 zł, organizacja „IV Festynu Kaszubskiego w Chwaszczynie” o wartości 3.500 zł, Wydanie zbioru wierszy i skeczy Kazimierza Jastrzębskiego o wartości 2.000 zł oraz spływ kajakowy rzeką Radunią o wartości 1.664 zł.


Złożony był również wniosek do powiatu kartuskiego o wydanie płyty chóru Strzelenka z Tuchomia, jednakże zarząd powiatu odmówił. Jest jednakże szansa uzyskania dofinansowania na te działanie z innego źródła.


Zarząd ZKP dyskutował również nad kwestią wprowadzenia dwujęzycznych nazw miejscowości w języku kaszubskim. Jak obliczył UG Żukowo koszt wymiany tablic na dwujęzyczne to około 120.000 zł – środki te zostaną przekazane przez administrację centralną i nie mogą być przeznaczone na nic innego.


Do grona członków ZKP w Chwaszczynie przyjęto 2 nowe osoby, którym wręczono podczas posiedzenia zarządu legitymacje członkowskie. Obecnie ZKP w Chwaszczynie liczy zatem 106 osób w skład oddziału ZKP w Chwaszczynie wchodzą także 2 kluby: w Tuchomiu i Gdańsku-Osowie.


Zarząd przegłosował również przyjęcie deklaracji członkowskich od kolejnych 4 osób. Po zatwierdzeniu ich w Zarządzie Głównym w Gdańsku staną się oni członkami ZKP oddział w Chwaszczynie. Wówczas oddział liczyć będzie 110 członków.

Wojciech Albecki


 

{gallery}2013/2013-03/zkp-z-kgw{/gallery}

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.