Zaproszenie na uroczyste otwarcie parku i starego centrum Żukowa.

 

5 września 2013 r. (czwartek) o godz. 13.00 na Placu Mariackim przy Kościele WNMP w Żukowie rozpocznie się uroczyste otwarcie parku i starego centrum Żukowa.

 

 

Uczestnicy uroczystości przejdą do parku, który jest częścią inwestycji. Inwestycja realizowana wspólnie przez Gminę Żukowo i Parafię WNMP w Żukowie obejmuje rewitalizację starego centrum Żukowa na terenie ulicy Klasztornej i ul. 3 Maja oraz utworzenie parku w Żukowie, w tym 12-dyszową fontannę z kolorowymi iluminacjami świetlnymi, kompleks placów zabaw dla dzieci, system stylowego oświetlenia, deptak, kompozycję zieleni i ławki.

 

Inwestycja, która ma wartość ponadczasową i dzięki której powstało dla mieszkańców urokliwe miejsce wypoczynku, spotkań, zabaw i rekreacji zbiega się z niedawno obchodzonym jubileuszem 800 – lecia Żukowa i poprzedza 25-lecie nadania praw miejskich, dlatego utworzone miejsce otrzyma nazwę Park Jubileuszowy.

 

Na uroczystość zapraszają: Burmistrz Gminy Żukowo Jerzy Żurawicz i Ksiądz Proboszcz Parafii WNMP w Żukowie Ireneusz Bradtke.

 

park-zukowo

 


 

Park Jubileuszowy jest złożony z dwóch kondygnacji, wyposażony w system oświetlenia (stylowe lampy), fontannę (zdjęcie), ławeczki, dwa place zabaw dla dzieci. W parku posadzono specjalnie dostosowaną do tego miejsca roślinność ozdobną i jednocześnie podtrzymującą grunty na skarpie.

Ze względu na warunki terenu (skarpa) przewidziano dwa wejścia. Do parku można więc wejść od strony ronda K. Krefty po całkowicie płaskim podłożu, albo po schodach – od strony ulicy Gdańskiej. Schody, które są elementem podtrzymującym skarpę, również są opatrzone podjazdami dla wózków i ozdobnymi barierkami.

Park Jubileuszowy i rewitalizacja Ulicy Klasztornej to projekt unijny – został w 85 % dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. (Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013).

 

 

nadesłane: Sylwia Kubryńska

rzecznik prasowy UG Żukowo

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.