Zapraszamy do lektury wrześniowego numeru gazety

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna, Tuchomia i okolic.

 

 

W najnowszym numerze można przeczytać relację z dożynek parafialnych połączonych w tym roku z festynem kaszubskim. Piszemy o temacie dotyczącym ewentualnych planów powstania elektrociepłowni na biomasę lub biogaz niedaleko Chwaszczyna.

 

Jest jak zawsze cała strona poświęcona sportowi jak również dla dbających o zdrowy styl życia proponujemy artykuł Joanny Dziewiatowskiej – dietetyka medycznego z Tuchomia – „Otyłość wśród dzieci”.

 

Sołtys Jolanta Wiercińska wraz z radnymi gminnymi Jackiem Fopke i Mirosławem Nowakiem opisują poruszany na spotkaniach z mieszkańcami temat „Ogródki i kamienie przed ogrodzeniami i w pasie drogowym”.

 

Radny Powiatowy Piotr Fikus stawia pytanie: „Dlaczego nie buduje się ul. Mickiewicza w Chwaszczynie?”

 

Opisujemy zaangażowanie Aleksandry Nosel w uporządkowanie Chwaszczyna, jak również prezentujemy ustalenia w sprawie remontu obelisku.

 

Rozpoczęliśmy cykl artykułów, które będą przybliżały naszym mieszkańcom różne zagadnienia prawne. W bieżącym wydaniu gazety publikujemy artykuł „O pełnomocnictwie kilka słów” Magdaleny Matwiejczyk – notariusza z Chwaszczyna. Jeżeli chcieliby państwo, abyśmy poruszyli jakiś konkretny temat, prośmy o kontakt (kontakt@chwaszczyno.pl). Wszelkie pomysły będziemy przekazywali Pani notariusz.

 

Polecamy również ciekawy artykuł Agnieszki Myszk z chwaszczyńskiego KGW: „Żniwa i dożynki na Kaszubach – o obrzędach i zwyczajach”. Jest także relacja z wyjazdu zespołu wokalnego KGW Chwaszczyno „KASZUBKI” na Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny”.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Staramy się publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta o artykuły pisane specjalnie do gazety jak i publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.  Chcemy docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest bezpłatna. Koszty druku i utrzymania pokrywamy z reklam. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy prosimy o kontakt (reklama@chwaszczyno.pl) oraz zapraszamy na stronę www.gazeta.chwaszczyno.pl/reklama

 

Pomóż nam w rozwoju gazety – zareklamuj się!

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie osobom i firmom, dzięki którym wrześniowy numer mógł ukazać (wg alfabetu):

 

-Bożena Hirsz – pielęgniarka rodzinna z Chwaszczyna
-Diagnoson – Centrum USG i lekarze specjaliści
-Dietetyk medyczny Joanna Dziewiatowska
-Do przodu – Centrum Wczesnego Wspierania Rozwoju Dziecka i Rodziny
-Dr hab. N. med. Marta Chełmińska – alergolog, internista
-Dr n. med. Konrad Chełmiński – laryngolog, alergolog
-Eko-Krusz – skład kruszywa z Chwaszczyna
-Euro-Salon prasowy
-Galeria Domowa + Rowery Serwis
-Hurtownia Elektryczna „Eltom”
-Lilan – przedsiębiorstwo-handlowo-usługowe
-Nauka gry na instrumentach klawiszowych „Intermusic”
-Pizzeria „Mirena”
-Profesjonalna obsługa barmańska „Somm & Bar”
-Restauracja „Roda” z Tokar
-Serwis samochodowy „Auto-West”
-Skład opału wegiel.chwaszczyno.pl
-Styl s.c. – najlepsze okna
-Syty Kociołek – obiady domowe, garmaż oraz launche dla firm
-Szkółka Szachowa” Mirosława Nowaka
-Tabo69 – Ekskluzywna bielizna
-Zakład Optyczny Barbara Holk

 

Gazeta ukazała się w nakładzie 2300 egzemplarzy, która trafiła bezpośrednio do w większości domów w Chwaszczynie i Tuchomiu oraz głównych sklepów Chwaszczyna, Tuchomia, Tuchomka, Karczemek oraz sklepiku spożywczym na Nowym Świecie.

Michał Witt

Wersja on-line gazety do obejrzenia na stronie
www.gazeta.chwaszczyno.pl/aktualne-wydanie

Cennik publikacji reklam oraz archiwum numerów: www.gazeta.chwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.