Zalety i zastosowanie szklarni ogrodowej

Z prowadzenia ogrodnictwa szklarniowego płynie szereg konkretnych korzyści. Jednym z najważniejszych jest wydłużenie sezonu wegetacyjnego i stworzenie kontrolowanego środowiska, optymalnego dla wegetacji warzyw, owoców i ziół. Jakie jeszcze zalety wiążą się z posiadaniem szklarni?

Ochrona roślin przed zmienną pogodą

Szklarnia stwarza najlepszą przestrzeń dla różnego rodzaju roślin – od delikatnych roślin ozdobnych, kwiatów, poprzez miękkie owoce takie jak poziomki i truskawki, a skończywszy na twardszych warzywach. Ponadto, w szklarni nie panują tak zmienne i nieprzewidywalne warunki pogodowe jak pod gołym niebem.

Stabilizacja temperatur

W ostatnich latach pogoda znacznie się zmienia – podczas gdy pod koniec grudnia możemy odnotować temperatury na plusie, zaś w kwietniu rośliny mogą zaskoczyć przymrozki, a nawet śnieg. Szklarnia ogrodowa, na przykład taka https://www.metal-gum.com/szklarnia-ogrodowa-z-poliweglanu, umożliwia zagwarantowanie uprawom możliwie stałych i przewidywalnych warunków do rozwoju.

Gromadzenie narzędzi ogrodniczych

W szklarni znajduje się zazwyczaj wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać tu również narzędzia ogrodowe, które – pozostawione na słońcu, deszczu czy mrozie – są narażone na korozję. Wszelkie łopaty, motyki i grabie znajdą tu swoje stałe miejsce.

Kontrola produkcji

Ogrodnictwo szklarniowe wpływa pozytywnie na domowy budżet, gdyż jest w stanie kontrolować liczbę otrzymanych zbiorów. W szklarni, aby kontrolować uprawę, nie trzeba stosować pestycydów i toksycznych chemikaliów tylko po to, aby poprawić warunki wzrostu i wegetacji roślin, a tym samym – zwiększenia produkcji. Szklarnia daje możliwość uzyskania zdrowych i okazałych upraw bez wykorzystania nawozów sztucznych.

Ochrona przed szkodnikami

Rośliny zasadzone w gruncie, zarówno owoce miękkie, takie jak poziomki czy truskawki, ale także warzywa w postaci cukinii, pomidorów czy ogórków, są narażone na różnego typu szkodniki – nornice, krety czy szpaki. Nasz ogród pełen jest żyjątek, które tak samo jak my cenią smak naturalnych roślin. Szklarnia pozwala uchronić plony przed ich spustoszeniem ze strony zwierząt.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.