Zakończenie zbierania deklaracji do wspólnego utwardzania chwaszczyńskich dróg w 2017 r.

Do końca lutego 2017 r. można było składać deklaracje do wspólnego utwardzenia chwaszczyńskich dróg. Mieszkańcy i przedsiębiorcy licznie odpowiedzieli na propozycję współfinansowania utwardzenia dróg.

Z deklaracji przekazanych do wiadomości sołtysa wynika, iż w wyniku tegorocznej akcji min. 13 ulic zostanie częściowo lub całkowicie utwardzonych, w tym Abrahama, Akacjowa, Bursztynowa, Damroki, Kaszubska Droga, Kawelska, Polna, Prusa, Rewerenda, Sobiesława I, Szafirowa, Świętobora, Warcisława I, Wąska.

Dla przypomnienia, ze środków funduszu sołeckiego będzie kontynuowanych 6 ulic, pozostałe ulice to oddolne inicjatywy mieszkańców. Serdecznie dziękuję za tak duży odzew.

Jeśli jeszcze z jakiś zakątków Chwaszczyna deklaracja została złożona, a nie znajdują Państwo swojej ulicy na liście, bardzo proszę o pilny kontakt. Do końca kwietnia Burmistrz zadeklarował weryfikację złożonych wniosków oraz dostępnych środków w budżecie na budowę dróg i zwrotną informację jaka ilość płyt zostanie przeznaczona do utwardzenia jako dodatkowy bonus dla złożonych inicjatyw.

Wszystko wskazuje na to, że bieżący rok będzie rekordowy pod kątem ilości ułożonych płyt i utwardzonych odcinków w Chwaszczynie.

 

Jolanta Wiercińska
sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.