Zagospodarowanie terenu przy jeziorze Wysockim w Chwaszczynie.

 


[Czy ktoś pamięta jak wyglądała kiedyś plaża przy jeziorze Wysockim?]

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Pod koniec czerwca br. na spotkaniu mieszkańców Chwaszczyna, przy ognisku nad jeziorem Wysockim padła propozycja zagospodarowania terenu przy jeziorze, w celu umożliwienia częstszych spotkań mieszkańców. 

 

Powstała grupa mieszkańców, którzy zadeklarowali konkretne działania, w celu złożenia wniosku o inicjatywę lokalną. Mieszkańcy wymienili sie swoimi numerami i e-mailami, aby łatwiej można było kontaktować się przy konstruowaniu wniosku.

 

W sierpniu br. ponownie spotkali się mieszkańcy zainteresowani uporządkowaniem terenu przy jeziorze, ale już w zawężonym gronie. Na spotkaniu był również sołtys Nowego Świata, który wyraził chęć pomocy.
 

Mieszkanka Chwaszczyna, a zarazem członek Rady Sołeckiej Jolanta Wiercińska opracowała projekt: „Zagospodarowanie terenu przy jeziorze Wysockim w Chwaszczynie w celu organizacji miejsca wypoczynku mieszkańców”. Dotyczy on wymiany nawierzchni przy jeziorze (w części plaży, która jest po stronie gminy Żukowo) na żwir, montaż krawężników, zbudowanie pomostu oraz postawienie trzech ławek.

 

Znalazło się kilka osób, które chcą pomóc ale przydałoby się więcej chętnych, aby włączyć się w realizację projektu.

Najdroższy jest transport żwiru oraz wynajem ciężkiego sprzętu. Nazwy firm, które pomogłyby w zagospodarowaniu terenu w podziękowaniu zostałyby umieszczone na tabliczkach informacyjnych.

 

Planowane złożenie wniosku do gminy – wrzesień 2013 roku.

 

Dla tych, którzy nie pamiętają czasów świetności tego miejsca prezentujemy zdjęcia sprzed lat plaży nad jeziorem Wysockim. Był piasek, barierki, boje na jeziorze wyznaczające teren kąpieliska. Może uda się choć częściowo przywrócić ten stan?

 

Michał Witt

 

plaza-jezioro-wysockie1

 

 

 

plaza-jezioro-wysockie2

 

plaza-jezioro-wysockie3

 

 

Projekt wraz z kosztami:

 

zagospodarowanie-terenu-przy-jeziorze-wysockim-projekt

 

{module dol-artykulu|none}

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.