Żagle nad Jeziorem Wysockim

Nad Jeziorem Wysockim, na wysokości ulicy Białe Żagle, w pobliżu plaży, rozpoczęła działalność szkółka żeglarska i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

 

Inicjatorami przedsięwzięcia są mistrzowie w tej dziedzinie:

Przemysław Miarczyński – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 w windsurfingu, 14-krotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, multimedalista Mistrzostw Polski, 4 – krotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich

Monika Bronicka – dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w żeglarstwie, wielokrotna Mistrzyni Polski

Jarosław Miarczyński – wieloletni trener kadry narodowej Norwegii w windsurfingu

 

marina chwaszczyno

 

Pod okiem mistrzów zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli uczyć się żeglowania. Szkolenia i lekcje indywidualne odbywać się będą na deskach windsurfingowych, małych jachtach żaglowych i deskach z wiosłem, nazywanych SUPem (Stand Up Paddle).

Cała trójka wspólników mocno związana jest z Chwaszczynem. Pani Monika mieszka w naszej miejscowości od 15 lat i startując w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach była już mieszkanką Chwaszczyna. Okazuje się, że bracia Miarczyńscy swoje pierwsze kroki na desce stawiali właśnie nad Jeziorem Wysockim. Ich rodzice mają bowiem domek letniskowy nad naszym jeziorem i ponad 30 lat temu na tych wodach zachęcali synów do tego sportu.

Może pod tak profesjonalnym okiem w Chwaszczynie wyrosną kolejni medaliści olimpijscy?

 

Szkółka żeglarska na mapie:

 

Zapraszamy na oficjalny fanpage Marina POiNT na facebooku: https://web.facebook.com/PONTMarina/?_rdr

marina point1
fot. facebook Marina POiNT

 

marina point2
fot. facebook Marina POiNT

 

marina point3
fot. facebook Marina POiNT

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.