Z życia Zespołu Wokalnego KGW Chwaszczyno KASZUBKI – XIII Zjazd Kaszubskich Śpiewaków

W niedzielę, 10 maja 2015 r., Zespół Wokalny KASZUBKI był uczestnikiem wspaniałego wydarzenia, jakim był XIII Zjazd Kaszubskich Śpiewaków w Kosakowie.

 

W zjeździe uczestniczyły chóry i zespoły będące członkami Rady Chórów Kaszubskich. Poza nami w spotkaniu udział wzięły: „Dzwon Kaszubski” z Chyloni, „Lutnia” z Luzina, „Morzanie” z Dębogórza, „Nadolanie” z Nadola, „Strzelenka” z Tuchomia, „Rumianie” z Rumi, Towarzystwo Śpiewacze im. J.Trepczyka z Wejherowa oraz gospodarz tegorocznego spotkania – „Kosakowianie” z Kosakowa.

 kaszubki-XIII-zjazd-kaszubskich-spiewakow003

 

 kaszubki-XIII-zjazd-kaszubskich-spiewakow005

 

Zespół KASZUBKI uczestniczy w spotkaniach od roku 2008 /członkiem Rady Chórów Kaszubskich jesteśmy od 14 lipca 2007 r./. Dotychczasowe spotkania z udziałem zespołu miały miejsce w: Mechelinkach – 2008 r., Żukowie – 2009 r., Tuchomiu – 2010 r. Rumi – 2011 r., Baninie – 2012 r., Żelistrzewie – 2013 r. i Gniewinie – 2014 r.

W roku 2018 zjazd będzie miał miejsce najprawdopodobniej w Chwaszczynie, gdyż zaszczyt goszczenia kaszubskich chórów i zespołów przypadnie KASZUBKOM.

kaszubki-XIII-zjazd-kaszubskich-spiewakow007

Wydarzenie to było prawdziwą „ucztą dla ucha i ducha” – głównym punktem imprezy był koncert kaszubskich pieśni i piosenek w wykonaniu biorących w zjeździe chórów i zespołów. Po nim nastąpiła część biesiadna.

Zjazdy Kaszubskich Śpiewaków są dla wszystkich zrzeszonych w Radzie Chórów Kaszubskich jedyną okazją w ciągu roku do tego, by się lepiej poznać, odetchnąć i mile spędzić czas.

Częściej spotykamy się w ramach spotkań roboczych, przygotowujących chóry i zespoły do wspólnych przedsięwzięć, m. in. oprawy muzycznej uroczystości odpustowych w Wejherowie.

Okazją do usłyszenia Zjednoczonych Chórów i Zespołów Kaszubskich /z zespołem KASZUBKI w składzie/ będzie Suma Odpustowa na Wejherowskiej Kalwarii w najbliższą niedzielę 17 maja.

KASZUBKI – w dniu 17 maja – będzie też można usłyszeć w Chwaszczynie, podczas Kaszubskiej Mszy Świętej o godz. 15.00 /w wykonaniu zespołu oprawa muzyczna Mszy oraz liturgia słowa/, a także podczas Nabożeństwa Majowego przy Krzyżu u p. Jerzego Kreft /w sąsiedztwie żwirowni, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobiesława I/. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00.

Zespół KASZUBKI /D.J./

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.