XXIX sesja Rady Miejskiej w Żukowie

 

Określenie wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Żukowo, roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi, stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne dla dzieci i młodzieży – to jedne z ważniejszych spraw, które zostały podjęte podczas XXIX sesji Rady Miejskiej w Żukowie.

Wysokości stawek podatku od nieruchomości na terenie Gminy Żukowo w większości nie zostały zmienione, a w niektórych kategoriach nawet nieco obniżone, np.: obniżony został podatek od gruntów pod wodami powierzchniowymi stojącymi lub wodami powierzchniowymi płynącymi jezior i zbiorników sztucznychz 4,56 zł na 4,54 zł od 1 ha powierzchni oraz od budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnymz 10,68 zł na 10,59 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej oraz związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeńz 4,65 zł na 4,61 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej. Podatek od budynków mieszkalnych pozostał na tym samym poziomie, czyli 0,74 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej.

sesja gminy zukowo2

fot. Gmina Żukowo

Przyjęty został roczny program współpracy Gminy Żukowo z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie pod nazwą „Lokalne Partnerstwo na rok 2017”. Celem głównym współpracy Gminy Żukowo z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego jest systematyczna poprawa jakości życia mieszkańców poprzez coraz lepsze zaspokajanie ich potrzeb społecznych. Na realizację Programu w roku 2017 przewiduje się przeznaczenie kwoty 1 176 000 złotych.

sesja gminy zukowo3

fot. Gmina Żukowo

Wprowadzone zostały zasady i tryb przyznawania stypendiów Rady Miejskiej i Burmistrza Gminy Żukowo za wybitne osiągnięcia artystyczne dla uzdolnionych dzieci i młodzieży będących mieszkańcami Gminy Żukowo, w ramach realizacji Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Żukowo. Wnioski o stypendium za rok szkolny 2015/2016 należy składać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Gminy w Żukowie, ul. Gdańska 58, w terminie 10 dni od dnia wejścia w życie uchwały. Stypendia za rok szkolny 2015/2016 przyznaje się na okres 7 miesięcy od grudnia 2016 r. do czerwca 2017 r. będą one wypłacone w dwóch transzach w grudniu 2016 r. i lutym 2017 r.

sesja gminy zukowo4

fot. Gmina Żukowo

Podczas sesji przedstawione zostały również informacje o stanie realizacji zadań oświatowych i wynikach egzaminów zewnętrznych w roku szkolnym 2015/2016.

 

pdfSPRAWOZDANIE1.03 MB

Beata Bujnowska-Kowalska
Informacja prasowa
Gmina Żukowo

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.