Gokkeny na Mistrzostwach Świata

WKF World Senior Championships 2016 to kolejna wielka impreza, w której Klub Sportowy Gokken brał udział. Impreza organizowana co dwa lata i zrzeszająca największe gwiazdy światowego karate.

W tym roku zawody odbył się w Linz, Austria i zgłosiło się do nich aż 1116 zawodników z 118 państw. Powołani na tą imprezę z ramienia Reprezentacji Kadry Polski zostali Sara Elwart w kumite drużynowym seniorek oraz Mariusz Migdalski w kumite drużynowym seniorów.

Sara wraz z koleżankami z kadry z ponad 60 innych drużyn stanęły naprzeciwko kadry narodowej Holandii. Nasza seniorka miała świetną wygraną walkę, lecz reszta dziewczyn uległa przewadze Holenderek, które później musiały uznać wyższość francuską i same uplasowały się na 7 miejscu.

gokken mistrzostwa swiata 2

fot. Zawodnicy KS Gokken z trenerami klubowymi / KS Gokken

Warto nadmienić, że Sara była najmłodszą reprezentantką kadry narodowej. Drużyna seniorów wraz z Mariuszem Migdalskim z pośród 63 drużyn zmierzyli się z seniorami z Portugalii. Po ciężkich i wyrównanych walkach ulegli zawodnikom z Portugalii.

Nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony i prezentowali dobry poziom walk.

 

Na zdjęciach:
– kadra Narodowa Polski w Karate WKF,
– zawodnicy Gokken wraz z trenerami klubowymi.

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.