XV Światowy Zjazd Kaszubów Władysławowo 2013. Program imprezy.

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Burmistrz Miasta Władysławowo Grażyna Cern oraz Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie serdecznie zapraszają na XV Światowy Zjazd Kaszubów, który odbędzie się 6 lipca 2013 roku na Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Aleja Gwiazd Sportu – najpopularniejszy deptak miasta, łączący pomnik Antoniego Abrahama z kościołem p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zmieni się tego dnia nie do poznania. Czarno-żółte stoiska twórców ludowych, balony i flagi z kaszubskim gryfem oraz scena, na której zaprezentują się regionalne zespoły wspierane przez kabaret Kuńda i Katarzynę Cichopek zapewnią wyjątkową zabawę. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Szroeder, której towarzyszyć będzie słynny polski raper Liber.

 

Tradycyjnie pociąg Transcassubia przywiezie uczestników na dworzec główny, skąd barwnym korowodem przemaszerują Aleją Żeromskiego na mszę świętą o godz. 11:00. Oficjalne otwarcie zjazdu nastąpi o godzinie 13:00 na scenie, której naturalnym tłem będzie Bałtyk. Na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” odbędzie się coroczny turniej gry w Baśkę.

 

Dodatkową atrakcją wydarzenia jest niepowtarzalna lokalizacja imprezy w dzielnicy Hallerowo, słynącej z letniskowej rezydencji Generała Józefa Hallera, a w sezonie letnim z licznych barów, restauracji i dyskotek. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest piękna, szeroka plaża, z której widok na zachodzące za latarnię morską w Rozewiu słońce należy do najpiękniejszych na świecie.

 

 

Program XV Światowego Zjazdu Kaszubów we Władysławowie:

 

6 lipca 2013

ok. 9:00 – 10:00 przypłynięcie do portu rybackiego we Władysławowie flotylli pomeranek z Półwyspu Helskiego;

ok. 9:30 – Przybycie pociągu „Transcasubia” na dworzec PKP we Władysławowie;

11:00 Msza święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie;

12:15 – 12:30 Przemarsz uczestników pod pomnik Antoniego Abrahama, odśpiewanie hymnu kaszubskiego, złożenie kwiatów pod pomnikiem Antoniego Abrahama.

12:45 przejście uczestników zjazdu z kościoła na Aleję Gwiazd Sportu gdzie odbędą się główne uroczystości

 

SCENA

13:00 Otwarcie XV Światowego Zjazdu Kaszubów na scenie przy Alei Gwiazd Sportu

13:15 Kaszëbsczié jezora – wszystkie zespoły

 

Występy zespołów

13:20 – 13:45 Kòleczkowianie

13:50 – 14:35 Etno-Giez

14:40 – 15:15 Kaszubianki

15:20 – 16:00 Manijô

16:05 – 16:55 przerwa techniczna próba Natalii Szroeder i Libera

17:00 – 18:00 Bliza

18:00 – 19:00 Kaszëbsczi Idol

19:00 Gwiazda Wieczoru Natalia Szroeder i Liber

 

Na zjeździe będzie również Jarmark Kaszubski, Namiot Biesiadny (mini scena w namiocie). Gastronomię zapewni mi.in. Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka oraz szkoły gastronomiczne, którzy będą serwować pyszną zupę rybną, rolmopsy oraz wędzoną belonę.

 

Przypominamy, że Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Chwaszczynie organizuje wyjazd autokarowy na XV Zjazd Kaszubów we Władysławowie dla członków oraz sympatyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddziału w Chwaszczynie.

 


oprac. Michał Witt

Nadesłał:Andrzej Schmulta {module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.