X Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. KGW Chwaszczyno z bardzo dobrym występem.

Autor: oprac. wlas.

W sobotę 11 czerwca 2022r. nad jeziorem w Ostrzycach odbył się X Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Turniej upłynął pod znakiem udanej zabawy, której dostarczyły zmagania kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu kartuskiego.

O miano najlepszego walczyło siedem kół reprezentujących swoje gminy. Uczestniczki musiały wykazać się nie tylko kulinarnie, ale i artystycznie. Zdecydowanie najwięcej uśmiechu przyniosły widzom scenki kabaretowe.
Panie ze Sławek, Mściszewic, Łyśniewa, Miechucina, Koloni, Chwaszczyna i Kamienicy Szlacheckiej zmierzyły się w pięciu konkurencjach.
Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie Grand Prix trafił do pań z KGW w Łyśniewie.
Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna reprezentowało Gminę Żukowo, które zostało uznane przez konkursowe Jury za najbardziej innowacyjne. Dodatkowo zajęło I miejsce w kategorii Prezentacja edukacyjna – „Historia naszej kapliczki/Przydrożnego krzyża”.

Źródło: Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.