Wzmocnienie nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 218 – Chwaszczyno – Gdańsk

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 20 września 2012 roku przekazałem pismo Radnym Sejmiku – Pani Danucie Rek i Panu Hubertowi Lewnie skierowane do Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struk dotyczące poprawy bezpieczeństwa i stanu technicznego ulicy Oliwskiej (od ronda w stronę granicy z miastem Gdańsk) – Droga Wojewódzka nr 218.

 

 

W piśmie zawarłem wnioski:

– wybudowanie chodnika wzdłuż tej drogi – od istniejącego odcinka chodnika w Chwaszczynie do granic miasta Gdańsk,

– wykonanie oświetlenia na całym odcinku drogi z uwzględnieniem skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej Nr 218 z ulicą Kaszubska Droga,

– wybudowanie 4 zatok autobusowych na odcinku od ronda w Chwaszczynie do granic miasta Gdańsk.

 

Pod koniec 2012 roku otrzymałem odpowiedź, w której Samorząd Województwa Pomorskiego planuje wzmocnienie nawierzchni drogi nr 218 w latach 2013-2014. Szczegółowy zakres zadania zostanie ustalony na etapie opracowania dokumentacji projektowej, jednakże zadanie to nie będzie obejmować budowy chodnika na całym odcinku tej drogi. Dodatkowo Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Pan Ryszard Świlski informuje, iż oświetlenie drogowe należy do zadań własnych gminy. W I kwartale bieżącego roku planuję spotkanie z Panem Ryszardem Świlskim w celu ustalenia konkretnych terminów realizacji tego zadania (skan pisma poniżej).

 

Piotr Fikus

Radny Powiatu Kartuskiego

 

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.