Wycieczka autem po Trójmieście

Autor: nadesłane

Planując urlop nad polskim morzem, warto zarezerwować sobie nieco czasu na zwiedzanie najpiękniejszych zabytków i atrakcji turystycznych Trójmiasta. Wczasy nad Bałtykiem większości z nas kojarzą się głównie z zażywaniem morskich i słonecznych kąpieli. Tymczasem, zorganizowanie wycieczki po najciekawszych zakątkach Gdańska, Gdyni oraz Sopotu może stanowić doskonałą alternatywę w przypadku niepogody, będąc jednocześnie interesującą odmianą od błogiego lenistwa na plaży. Jeśli planujesz zwiedzać z rodziną lub przyjaciółmi Trójmiasto, auto stanowi najlepszy środek transportu. Nie musisz mieć nawet własnego pojazdu – każda lokalna wypożyczalnia zaoferuje Ci wynajem samochodów na korzystnych warunkach. Podpowiadamy, co warto zwiedzić i jak przygotować się do takiej wycieczki.

Najważniejsze atrakcje turystyczne Trójmiasta

Zarówno na terenie Gdańska, Gdyni, jak i Sopotu turyści znajdą szereg „obowiązkowych” pozycji, z których te nadmorskie kurorty słyną na całą Polskę oraz mnóstwo nieoczywistych, ale równie interesujących miejsc, które również warto zwiedzić. Ze względu na położenie poszczególnych miast i konieczność przemieszczania się między nimi, najlepszą opcją transportu będzie w tym przypadku samochód osobowy. Warto z niego skorzystać również mając na uwadze nowoczesną infrastrukturę drogową w rejonie Trójmiasta. Przykładowo, Gdańsk oferuje odwiedzającym go turystom wiele atrakcji przez cały rok. Jest miastem, w którym nowoczesność spotyka się z historią, co przekłada się zarówno na wspaniałe zabytki, na czele ze Starówką, katedrą oliwską ze słynnymi organami, jak i nowoczesnymi obiektami, takimi jak Ergo Arena, liczne galerie handlowe czy stadion piłkarski inspirowany bursztynem.

Komunikacja miejska na terenie Gdańska działa sprawnie, jednak nie wszędzie da się nią dotrzeć. Z tego względu, wynajem auta będzie najlepszym wyborem, jeśli na Pomorze nie przyjechałeś własnym wozem. Wypożyczenie samochodu pozwoli Ci swobodnie zarządzać czasem i elastycznie dopasowywać plan wycieczki do potrzeb.

Warto zwrócić uwagę również na Sopot oraz Gdynię. Pierwsze miasto – przed pierwszą wojną światową było głównie prestiżowym uzdrowiskiem, współcześnie stało się kurortem, przyciągającym turystów przez cały rok. Wycieczka wynajętym samochodem na Bulwar Monte Cassino czy Łysą Górę to tylko dwie ciekawe propozycje dla osób, które wakacje w Trójmieście chcą spędzić aktywnie.

Z kolei Gdynia, ze swoim portowym dziedzictwem, stanowi nie lada gratkę dla wszystkich miłośników statków. Na zwiedzających czekają tu m.in. słynny Dar Młodzieży czy O.R.P. Błyskawica, przez lata będący chlubą marynarki wojennej. Mając wynajęty samochód, warto również udać się do muzeum emigracji lub obejrzeć mnogość gatunków ryb w słynnym, gdyńskim „Akwarium”.

Jak wypożyczyć samochód osobowy w Gdyni, Gdańsku lub Sopocie?

Chcąc zwiedzić autem cały region, warto zarezerwować sobie minimum jeden dzień, uwzględniając odległości oraz konieczność przejazdów pomiędzy poszczególnymi miastami. Wynajem aut w Trójmieście nie jest problemem. Z pomocą turystom przychodzi dynamicznie rozwijający się sektor usług rent a car, obejmujący wypożyczalnie samochodów osobowych, udostępniające pojazdy na kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy. Bardzo często ich oddziały usytuowane są w bezpośrednim sąsiedztwie lotnisk, dworców kolejowych oraz w innych ważnych punktach miast.

undefined

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.