Wstępna klasyfikacja dróg i mapa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Chwaszczynie

Zebranie mieszkańców Chwaszczyna z Burmistrzem Gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim w sprawie dróg w naszej miejscowości pozwoliło poczynić ustalenia dot. należytego dbania o ich stan. Wprowadzono wstępną kategoryzację dróg, która będzie aktualizowana w miarę otrzymywania uwag i sugestii.

Analizując stan naszych lokalnych dróg oraz częstotliwość i realne możliwości wyrównania dróg dostępnym sprzętem (aktualnie są dwie maszyny na całą Gminę Żukowo) Rada Sołecka zaproponowała klasyfikację dróg. Zestawienie ma na celu określenie kolejności dróg, w jakiej powinny być wyrównywane, w przypadku zadysponowana sprzętu na teren sołectwa Chwaszczyno.

Dotychczas przy braku wskazania, które drogi są równane w pierwszej kolejności, niejednokrotnie na obszarze części sołectwa większość dróg była wyrównana (nawet mniej uczęszczane drogi), podczas gdy główne drogi, po których np. kursuje autobus z dziećmi dowożonymi do szkoły, pozostawały nietknięte. Zmiana warunków pogodowych lub konieczność zadysponowania sprzętu do innego rejonu Gminy uniemożliwiała kontynuowanie prac.

W związku z powyższym Rada Sołecka przedłożyła propozycję podziału dróg na kategorie, według których będą równane drogi w Chwaszczynie.

Kategoria I (trasa przejazdu autobusu szkolnego) oraz Ia – drogi zbiorcze (główne), które powinny być wyrównywane w pierwszej kolejności. W przypadku zadysponowania sprzętu na teren Chwaszczyna każdorazowo wskazane drogi powinny zostać wyrównane.
Kategoria II – mniej uczęszczane drogi, których wyrównywanie odbywa się w przypadku zakończenia wyrównywania dróg kategorii I i Ia.
Kategoria III – drogi wyrównywane 2 razy w ciągu roku (przed i po sezonie zimowym) oraz po indywidualnych zgłoszeniach takiej konieczności.

Wszelkie uwagi i sugestie należy kierować do Rady Sołeckiej. Aktualizacje dot. kategoryzacji i klasyfikacji będą dostępne na stronie Rady Sołeckiej.

Wstępny, proponowany podział Chwaszczyna na klasyfikacje ulic, w celu efektywniejszego dysponowania sprzętu do wyrównywania dróg:

 

L.p.

ulica

Kategoria równania

1

Kasztanowa

I

2

Kaszubska Droga

I

3

Polna

I

4

Przemysława

I

5

Rewerenda

I

6

Sobiesława I

I

7

Adama Asnyka

Ia

8

Jana Pawła

Ia

9

Sambora I

Ia

10

Sienkiewicza

Ia

11

Słowackiego

Ia

12

Żeromskiego

Ia

13

Bogusława

II

14

Bursztynowa

II

15

Jeziorna

II

16

Szafirowa

II

17

Tuchomska

II

18

Tuwima

II

19

Z. Nałkowskiej

II

20

Zbożowa

II

21

Abrahama

III

22

Akacjowa

III

23

Boczna

III

24

Bolesława Leśmiana

III

25

Brzechwy

III

26

Damroki

III

27

Dąbrówki

III

28

F. Ceynowy

III

29

I. Krasickiego

III

30

Jarzębionowa

III

31

K.I. Gałczyńskiego

III

32

Kawelska

III

33

Klonowa

III

34

Leopolda Staffa

III

35

Mickiewicza

III

36

Mściwoja I

III

37

Ogrodowa

III

38

Podleśna

III

39

Prusa

III

40

Spacerowa

III

41

Świerkowa

III

42

Telewizyjna

III

43

Warcisława I

III

44

Wiczlińska

III

45

Widokowa

III

46

Wrzosowa

III

47

Zaciszna

III

48

Żwirowa

III

49

Piaskowa

b/k

50

Błotna

b/k

 

Powstała także schematyczna mapa infrastruktury drogowej i oświetleniowej w Chwaszczynie. Za bazę posłużyła mapa Chwaszczyno.pl przygotowana przez naszego redakcyjnego kolegę Michała Witta. Można ją zobaczyć poniżej:

jpgSCHEMATYCZNA MAPA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ I OŚWIETLENIOWEJ W CHWASZCZYNIE4.38 MB

 

Opracowanie na podstawie: radasolecka.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.