Wkrótce wielka przebudowa drogi 218

{module do-reklamy-intertekst|none}

Włodzimierz Kubiak, wicedyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, gościł w Karczemkach na spotkaniu z mieszkańcami, by przedstawić im rozwiązania techniczne przebudowy ponad 10-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 218 z Chwaszczyna do Koleczkowa. Dziś zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tej inwestycji, a jej realizacja powinna rozpocząć się we wrześniu tego roku. Zakończenie robót planowane jest na czerwiec 2013 r. Szacowany koszt opiewa na ponad 52 mln zł.

 

 

– Najważniejszym zadaniem tej przebudowy jest poprawa geometrii jezdni oraz bezpieczeństwa ruchu – mówi Krzysztof Żarkow, autor dokumentacji technicznej.- Zostaną przebudowane skrzyżowania, zaprojektowaliśmy przy nich dodatkowe pasy skrętu. Na wysokości szkoły podstawowej i stacji benzynowej powstanie rondo.

 

W obrębie Chwaszczyna przebudowa obejmie wymianę nawierzchni, budowę chodnika po jednej stronie ul. Oliwskiej i ciągu rowerowo-pieszego po drugiej stronie oraz budowę zatok autobusowych. W okolicy ulicy Ceynowy powstanie dwuetapowe przejście dla pieszych. Od ronda w Chwaszczynie do ul. Ceynowy będą chodniki po obu stronach ul. Oliwskiej, co spowoduje znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

We wszystkich miejscowościach zbudowane zostaną chodniki, a dodatkowo w Bojanie, między zjazdem na ul. Warszawską a wjazdem na ul. Kwiatową ciąg pieszo-rowerowy. Sporo kosztować będą remonty przepustów oraz system odwodnienia drogi.

Samorządowców z gminy Szemud ciekawiło, co stanie się z asfaltowymi frezami, uzyskanymi podczas przebudowy.

 

– Możemy wykorzystać je na inne drogi – mówili uczestnicy spotkania.
– Piszcie więc wnioski za pośrednictwem wójta – odpowiedział W. Kubiak.

Mieszkańcy zapoznali się z wyłożonymi mapami, dopytywali o przebudowę przepustów, zwracali uwagę na newralgiczne fragmenty drogi, podkreślali też konieczność wykonania solidnego odwodnienia drogi.
Dyrektor Kubiak zapowiedział jeszcze spotkania z mieszkańcami Bojana oraz z wykonawcą, by mieszkańcy mogli poznać harmonogram robót.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

źródło:Dziennik Bałtycki

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.