Wieczór z kulturą kaszubską w Dworku „Oleńka”. Gwiazdą wieczoru Kabaret PÙRTCË

Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu zaprasza na wieczór z kulturą kaszubską, który odbędzie się 25 maja 2017 roku o godz. 19:00 w Dworku „Oleńka” w Tuchomiu.

W programie tego wydarzenia jest występ miejscowego chóru „Strzelenka” z Tuchomia oraz Sabiny Szlahs, malarki i autorki wierszy.

wernistaz w tuchomiu 025

fot. Chór Strzelenka z Tuchomia podczas finiasażu wystawy obrazów Sabiny Szlahs w Dworku Oleńka w Tuchomiu w 2015 roku

Gwiazdą wieczoru będzie Kabaret PÙRTCË w składzie: Wojciech Zielke, Szymon Heland, Agata Grenwald i Kacper Potrykus. Członkowie kabaretu są to kaszubscy gawędziarze z okolic Pucka, którzy nieraz proste i znane gagi potrafią przedstawić w nowej, weselszej krasie.

wernistaz w tuchomiu 038

fot. Sabina Szlahs podczas wernisażu wystawy swoich obrazów w Dworku Oleńka w 2015 roku

Projekt wieczoru z kulturą kaszubską zostanie zrealizowany przy wsparciu finansowym ze środków gminy Żukowo w ramach dotacji dla organizacji pożytku publicznego.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

wieczor z kultura kaszubska 1

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.