W nadchodzących Wyborach Samorządowych nasz Okręg Wyborczy – Nr 1 (sołectwa : Banino, Chwaszczyno, Małkowo, Miszewo, Nowy Świat, Pępowo, Rębiechowo, Tuchom)    będzie reprezentować 8 Radnych. (dotychczas było – 7 Radnych).

Okręg Wyborczy Nr.2 (sołectwa : Borkowo, Rutki, Żukowo) będzie reprezentować 6 Radnych. (dotychczas było – 7 Radnych). Tak zdecydował Komisarz Wyborczy w Gdańsku w oparciu o posiadane dane o liczbie mieszkańców Miasta i Gminy Żukowo – 27 289 osób na dzień 31 grudnia 2009 r.

Ponieważ Rada Miejska nie podjęła uchwały wprowadzającej zmianę liczby Radnych wybieranych w okręgu wyborczym Nr. 1 i Nr. 2, Komisarz Wyborczy w Gdańsku 26.08.2010 r. dokonał podziału Gminy Żukowo na okręgi wyborcze, określając ich numery, granice oraz liczbę Radnych wybieranych w poszczególnych okręgach.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.