Wiadomości z chwaszczyńskiej szkoły

 

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie serdecznie dziękują Pomorskiemu Oddziałowi Wojewódzkiego NFZ za przekazanie placówce sześciu zestawów komputerowych, a firmie Marcopol za laptopa. Podziękowania składamy również rodzicom, którzy zareagowali na prośbę wychowawców i dostarczyli do pracowni komputerowych nowe i używane klawiatury, myszki i podkładki pod myszki. Rodzice sfinansowali także zakup dwunastu dwuosobowych stołów i trzech krzesełek do sali nr 8 dla klas IA i IB szkoły podstawowej. Pozostałe dwadzieścia jeden brakujących krzeseł zakupiła szkoła.

Z kolei dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców, udało się wymienić mocno sfatygowane krzesła obrotowe w sali komputerowej nr 5. Rada Rodziców zakupiła szesnaście sztuk, a pozostałe dziesięć szkoła.
Wszystkim darczyńcom, sponsorom i osobom zaangażowanym w pomoc bardzo dziękujemy.

 

Podczas ferii zimowych został wykonany remont świetlicy szkolnej. Została ona powiększona i wydzielono w niej kącik do odrabiania lekcji i cichej pracy z uczniem.

 

Na terenie naszej szkoły 28 marca 2014 r. odbędzie się V Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Oferta skierowana jest do uczniów starszych klas gimnazjalnych z naszej i okolicznych placówek oświatowych oraz nauczycieli i rodziców uczniów, którzy niedługo rozpoczynają start w nowe życie zawodowe. Gimnazjaliści poprzez indywidualny kontakt z reprezentantami różnych szkół będą mogli pogłębić wiedzę na temat interesujących ich placówek oświatowych, co pomoże im w podjęciu trudnych decyzji edukacyjnych i zawodowych.

 

29 kwietnia 2014 r. obchodzimy uroczystość 55 – lecia nadania szkole imienia Adama Mickiewicza. W związku z tym podejmujemy szereg działań takich jak organizacja konkursów i dodatkowych zajęć z uczniami mających na celu przybliżenie młodym ludziom twórczość Adama Mickiewicza.

Dzień obchodów rozpoczniemy uroczystą Mszą Św., następnie nastąpi przemarsz do szkoły i odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Przemówienia wygłoszą goście i dyrektor szkoły, zostaną wręczone medale pamiątkowe i dyplomy laureatom konkursów.

 

Sportowe sukcesy uczniów chwaszczyńskiej szkoły

 

– I miejsce w piłce ręcznej dziewcząt w Gminnej Gimnazjadzie,
– IX miejsce w parach chłopców w Mistrzostwach Wojewódzkich w mini piłce siatkowej -Bartosz Sulżycki i Łukasz Kreft z klasy sportowej IVA. W zawodach startowało ponad 40 par chłopców z całego województwa, pozostali reprezentanci szkoły również osiągnęli dobre wyniki.
– II miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce konkurencja: skok o tyczce – Milena Lipińska,
– III miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce konkurencja: skok o tyczce – Dominika Ponke,
– I miejsce w Gminnych Mistrzostwach Szkół Wiejskich w piłce nożnej halowej,
– IV miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Wiejskich w piłce nożnej halowej,
– I miejsce w Gminnych rozgrywkach w unihokeju,
– II miejsce w Powiatowych rozgrywkach w unihokeju,
– II miejsce w Gminnych rozgrywkach w mini piłce siatkowej.

 

Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

nadesłane: Emilia Czerniawska

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.