Wentylacja wywiewna zabytkowego Kościoła w Chwaszczynie.

Od pewnego czasu, w Kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie podczas niedzielnych mszy świętych wyczuwalna jest zdecydowana poprawa jakości powietrza – oddycha się lepiej i nie jest duszno.

Dzieje się tak za sprawą przeprowadzonych w czerwcu bieżącego roku prac montażowych,    w wyniku których zainstalowano system wentylacji wywiewnej. Zostały zamontowane kanały wyciągowe wraz z wentylatorem. Z instalacji tej można korzystać przez cały rok, gdyż ma ona za zadanie wymianę powietrza wewnątrz Kościoła.

Inwestycja ta w całości została sfinansowana przez przedsiębiorców – właścicieli firm z terenu Chwaszczyna i Tuchomia. Koszt tego przedsięwzięcia to kilkanaście tysięcy złotych.

Radny Piotr Fikus – inicjator tego pomysłu wraz z Ksiądzem Proboszczem Czesławem Jakusz – Gostomskim i Ksiądzem Wikariuszem Michałem Świeczkowskim przekazali indywidualne podziękowania wszystkim właścicielom firm, którzy współfinansowali to przedsięwzięcie.

Ksiądz Proboszcz Czesław Jakusz – Gostomski wieloletni Proboszcz Parafii w Chwaszczynie ( 29 lat), który w lipcu przeszedł na emeryturę, również bardzo dziękuje za dobrą współpracę Urzędowi Gminy Żukowo a zwłaszcza Burmistrzowi Gminy Żukowo Panu Albinowi Bychowskiemu i Radnym Piotrowi Fikus i Stanisławowi Groth. Podziękowania Ksiądz Proboszcz Senior składa przede wszystkim za pomoc przy wymianie dachu na budynku Kościoła.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.