We wtorek składamy wniosek o chodnik z Chwaszczyna do Tuchomia burmistrzowi


{module do-reklamy-intertekst|none}

Wciąż trwa nasza akcja zbierania podpisów pod wnioskiem do burmistrza gminy Żukowo Jerzego Żurawicza o wykonanie projektu budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia.

Podpisy można składać do niedzieli w Chwaszczynie w Banku Spółdzielczym, sklepie Mini-max, sklepie Madzia oraz w Tuchomiu w sklepie u p. Laskowskich i p. Kurkowskich.

 

W najbliższy wtorek 9 kwietnia ja jako inicjator akcji zbierania podpisów pod oddolnym wnioskiem mieszkańców w obecności zaproszonych radnych i sołtysa Chwaszczyna złożę na ręce burmistrza wniosek wraz z listą podpisów.


Podczas spotkania w Żukowie wraz z mną obecni mają być: radny powiatu kartuskiego Piotr Fikus, radny RM w Żukowie przewodniczący komisji budżetowej Stanisław Groth, radny RM w Żukowie sołtys Tuchomia Zbigniew Lidzbarski oraz sołtys Chwaszczyna Gerard Barsowski.


Na listach poparcia zebrała się już spora liczba podpisów, ale zachęcam osoby, które ich jeszcze nie złożyły, aby to uczyniły.


Podczas spotkania chcemy porozmawiać z burmistrzem o możliwości przedłużenia projektu chodnika o odcinek od ulicy Długiej do Tęczowej (od sklepu do Wakozu). W trakcie akcji zbierania podpisów otrzymałem sporo sugestii od mieszkańców Tuchomia, Chwaszczyna, Miszewa – którzy też chcieliby takiej akcji u siebie. Moim zdaniem przy tak ruchliwej drodze, jaką jest DK 20 chodnik jest wręcz niezbędny. Brak jest jakiejkolwiek wizji ciągów komunikacyjnych pieszych i rowerowych. Nie słyszałem jeszcze, aby w gminie Żukowo powstała jakakolwiek ścieżka rowerowa na przestrzeni ostatnich 20 lat – nie mam na myśli tras turystycznych biegnących lasami i polnymi drogami, które są oznaczone na mapach. Dzieci idąc do szkoły muszą przechodzić co rusz na tą, bądź na drugą stronę drogi narażając się tym samym na ryzyko potrącenia.


Burmistrz odpowiadając za bezpieczeństwo mieszkańców gminy Żukowo z pewnością wykaże się znaczną troską o nasze bezpieczeństwo i w celu jego poprawy wykona projekt budowy chodnika z Chwaszczyna do Tuchomia. Bo kto porusza się wzdłuż tej drogi będąc pieszym, bądź rowerzystą? Nie jest to mieszkaniec drugiego końca Polski, tylko nasz sąsiad z Tuchomia, Chwaszczyna, Miszewka. Często jestem to ja, bądź Ty sam.


Szacowany koszt wykonania projektu budowy chodnika to około 50.000 zł – który musi ponieść nasza gmina, a w zamian nie dokładając już żadnej złotówki zyska chodnik wart 300.000 zł.


Całkowity koszt budowy chodnika poniesie GDDKiA z środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

 

 

Wojciech Albecki

pismo-chodnik-2.jpg

pismo-chodnik-1.jpg

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}


{module dol-artykulu|none}Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.