We wrześniu 2011 rozpoczną się prace na drodze nr 218 – ul. Oliwska

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

Radny Powiatowy Piotr Fikus na swoim blogu poinformował, że na spotkaniu w dniu 15.06.2011 r. w Szkole Podstawowej w Karczemkach, dotyczącym zadania „Budowa drogi Chwaszczyno – Koleczkowo” dowiedział się, że do końca czerwca 2011 r. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosi przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 218. Przy zachowanych terminach przetargowych w wrześniu 2011 r. nastąpi rozpoczęcie prac budowlanych.

 

 

Prace mają potrwać do czerwca 2013 roku. Zakres przebudowy to ponad 10 km – od ronda w Chwaszczynie do Koleczkowa. Szacowany koszt to ponad 52 000 000,00 zł (16 600 000,00 zł – środki samorządu, pozostała kwota to środki unijne) . Na wysokości szkoły podstawowej i stacji benzynowej w Karczemkach powstanie rondo.

 

Na odcinku od ronda w Chwaszczynie do granicy z Gminą Szemud przebudowa obejmie wymianę nawierzchni, budowę chodnika po obu stronach do ul. Ceynowy, zaś od ul.Ceynowy po jednej stronie ul. Oliwskiej będzie chodnik a po drugiej ciąg rowerowo-pieszy oraz budowę zatok autobusowych. W okolicy ul. Ceynowy powstanie bardzo potrzebne przejście dla pieszych.

{module do-reklamy-intertekst-2|none}przebudowa-drogi-218

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.