Wdzydze gotowe do startu III Półmaratonu Stolema!

 

III Półmaraton Stolema wystartuje 8 sierpnia br. o godz. 15 we Wdzydzach Kiszewskich nad „Kaszubskim Morzem”.
Organizatorzy zaplanowali start i metę w Zajeździe U Sołtysa we Wdzydzach, tam też znajduje się duży bezpłatny parking dla wszystkich biegaczy.

 

Trasę biegu 21km – poprowadzono drogami szutrowymi po przepięknych, urokliwych terenach Nadleśnictwa Kościerzyna. Zaplanowano cztery punkty z wodą ( 4,5 km, 9 km, 12 km, 16,5 km). Nad bezpieczeństwem czuwać będą: Straż Gminna, Policja, OSP wspomagane przez liczne grono wolontariuszy. Nie zabraknie oczywiście opieki medycznej.

 

W pobliżu znajduje się piękna plaża, kąpielisko oraz przystań. Wdzydze to duża wieś turystyczna położona w centrum Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, znajduję się tu m.in.: Kaszubski Park Etnograficzny o pow. 22 ha. oraz wieża widokowa.

 

Po biegu na uczestników czekać będą pamiątkowe odlewane medale, okolicznościowa koszulka z dzianiny oddychającej, gorący poczęstunek, nagrody dla najlepszych w poszczególnych kategoriach oraz duża porcja dobrej rozrywki w wykonaniu gwiazd polskiej estrady m.in.: Kabaretu Jurki, zespołu After Party oraz Teresy Werner.

 

W ubiegłym roku zwyciężyli: Barbara Bączek-Motała oraz Łukasz Kujawski w sumie bieg ukończyło 255 osób.
Wśród wszystkich uczestników biegu głównego, którzy rozpoczęli swoja przygodę z bieganiem w ostatnich 6 miesiącach rozlosowane będą trzy nagrody pieniężne w ramach nagrody „Debiut Biegu”.

 

Trwa zacięta rywalizacja w poszczególnych kategoriach wiekowych jak i Biegowych Ligach.
Akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki nabiera tempa, zachęcamy do dalszej aktywności.

 

Koordynatorem akcji jest Dorota Wicka /ProFanRun Gościcino/
Więcej szczegółów o Milence: www.milenka.webserwer.pl/

 

Bieg we Wdzydzach to już siódme wydarzenie sportowe w ramach cyklu „ Kaszuby Biegają 2015”. Gospodarzem imprezy jest Wójt Gminy Kościerzyna – Grzegorz Piechowski.

 

Warto pobiegać we Wdzydzach, serdecznie zapraszamy. Zapisy oraz inne informacje www.KaszubyBiegaja.pl

 

POLMARATON PLAKAT 2015

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.