Wbiegł na mszę z atrapą karabinu do kościoła p.w. św. Polikarpa

 

Nastolatek z karabinem wbiegł do kościoła św. Polikarpa zobacz na mapie Gdańska na Osowej, podczas mszy dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii. Wymachiwał bronią, strzelał i krzyczał, że wszystkich pozabija. Dzieci i rodzice byli przerażeni. Okazało się, że karabin był atrapą, a sprawca chciał zaimponować kolegom.

 

– To były dosłownie ułamki sekund. Zamaskowany mężczyzna wpadł z impetem do kościoła. W ręku miał jakiś karabin, albo strzelbę. Krzyczał, że to napad i że wszystkich pozabija. Dzieci zaczęły krzyczeć i się chować. Nigdy w życiu nie byłam tak przerażona – opowiada pani Iza, która wróciła do domu z przerażonym synem.

 

Napastnik oddał serię strzałów w powietrze i krzyczał, żeby wszyscy kładli się na ziemię. Po kilku chwilach wybiegł z kościoła i zaczął uciekać. Został zatrzymany kilkaset metrów dalej, przez kilku rodziców, którzy ruszyli za nim w pogoń.

 

Chwilę później na miejscu była już policja.

 

Okazało się, że napastnik miał atrapę karabinu Kałasznikowa. Jak tłumaczył, do kościoła wbiegł, żeby zaimponować kolegom. I to po raz drugi, bo dzień wcześniej zrobił podobną akcję, ale bez broni. Wtedy miał twarz zasłoniętą „arafatką” i też krzyczał, że to napad.

– To 14-latek, który już został przesłuchany w obecności matki. Zajmie się nim sąd rodzinny – mówi Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

 

źródło: trojmiasto.pl/Michał Sielski, fot. polikarp.gda.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.