W środę bezpłatna degustacja białych win w Chwaszczynie

W środę 28 września w godz. 17:00-19:00 w Chwaszczynie w sklepie WINOKO odbędzie się degustacja białych win ekologicznych.

Jednym z powodów organizacji tejże degustacji jest wizyta przedstawicielki bodegi Menade (Hiszpania) z którą firma WINOKO współpracuje od pewnego czasu.

Uważamy, że warto rozpropagować informacje o tym, czym są wina ekologiczne i jak się je przygotowuje – zachęcają właściciele. – Niewiele osób wie, że podczas uprawy winorośli zamiast typowych środków ochrony roślin stosuje się odpowiednie mieszanki ziół, którymi obsadza się krzaki winne aby pasożyty nie miały do nich dostępu. – dodają.

Wina fermentują dzięki udziałowi tzw. „dzikich drożdży”, żyjących na skórkach winogron. Zbiór winogron jest ręczny. Filtrowanie wina odbywa się w sposób naturalny. Uzyskane wina są bez siarczynów.

 

Degustacja win jest bezpłatna.

 

Zapraszamy do siedziby sklepu

przy ul. Gdyńskiej 78C w Chwaszczynie

w środę 28 września w godz. 17:00-19:00.

 

fot. tytułowa: winoznawcy.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.