W przyszłym roku rozbudowa szkoły w Chwaszczynie

Autor: zukowo.pl/Piotr Lewna

Szkołę w Chwaszczynie czekają duże zmiany. Obiekt znacznie zwiększy swoją powierzchnię. Umowa na sporządzenie dokumentacji projektowej rozbudowy placówki została podpisana w lipcu br.

Koszt wykonania dokumentacji to ok. 70 tys. zł. Zadanie wykona Zakład Projektowania i Usług Budowlanych BENBUD z Grudziądza. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę mają być gotowe w pierwszym kwartale 2022r.

Sama rozbudowa dotyczyć będzie głownie starszej części obiektu. Niewykluczone, że część budynku zostanie zburzona. Szczegóły zadania poznamy, gdy prace koncepcyjne będą na bardziej zaawansowanym etapie.

To kolejny krok w kierunku rozbudowy bazy oświatowej i zwiększania pojemności żukowskich placówek. Przypominamy, że w tym roku otwarto nową szkołę w Tuchomiu, niecały rok temu zakończono rozbudowę szkoły w Niestępowie. Z kolei w szkole w Glinczu w tym roku otwarto nowo zaadaptowane poddasze wielkości 80m kw. Obecnie rozbudowywana jest też szkoła w Pępowie, natomiast w Baninie rozbudowana zostanie stara szkoła przy ul. Lotniczej. W najbliższych planach również budowa budynku na potrzeby edukacji przedszkolnej w Borkowie.

Źródło: zukowo.pl/Szkola_w_Chwaszczynie_bedzie_rozbudowana

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.