W piątek koncert hymnów ŚDM w wykonaniu połączonych zespołów

Mija rok, odkąd w kościele parafialnym w Chwaszczynie odbyła się peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: Krzyża Roku Świętego i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Z tej okazji zaprzyjaźnione zespoły parafialne: Elishama z Chwaszczyna i Effatha z Gdańska-Osowej zapraszają na koncert hymnów ŚDM.

Zespoły parafialne działające przy sąsiadujących parafiach w Chwaszczynie i Gdańsku-Osowej połączyły swe siły, aby wspólnie, w duchu dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, przedstawić najpiękniejsze hymny towarzyszące Światowym Dniom Młodzieży od początku ich istnienia.

Elishama (tłum. „Bóg słyszy) z Chwaszczyna i Effatha (tłum. „Otwórz się”) z Gdańska-Osowej przez miesiąc ciężko pracowały, aby odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia. Zespoły podzieliły się sekcją instrumentalną i połączyły wszystkie głosy, aby wspólnie wyśpiewać pieśni, które towarzyszyły ŚDM na całym świecie.

Zadanie nie jest łatwe, ponieważ wszystkie hymny zostaną wykonane w rodzimych językach państw, w których odbywały się ŚDM. Zespoły dołożyły wszelkich starań, aby godnie zaprezentować historię ŚDM, które zapoczątkował św. Jan Paweł II.

W ramach tego projektu odbędą się dwa koncerty: w Chwaszczynie i w Gdańsku-Osowej.

Parafia pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie:
• piątek, 9 grudnia,
• ul. Żeromskiego 1,
• godz. 18:00 – Msza Święta roratnia z oprawą muzyczną połączonych zespołów,
• godz. 18:45 – koncert hymnów ŚDM.

Parafia Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej:
• niedziela, 11 grudnia,
• ul. Pegaza 15, dolny kościół,
• godz. 17:00 – koncert hymnów ŚDM.

 

Serdecznie zapraszamy!

plakat hymny sdm

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.