W Chwaszczynie stanie maszt telefonii komórkowej o wys. 44m

Burmistrz Gminy Żukowo wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji stacji bazowej telefonii komórkowej AERO 2 Sp. z o. o. przy poczcie w Chwaszczynie. Decyzja ta oburzyła jednego z mieszkańców Chwaszczyna.

Burmistrz Gminy Żukowo wydał obwieszczenie nr UN-PZ.6733.109.2016.WL o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej AERO 2 Sp. z o. o. wraz z wykonaniem zasilania elektroenergetycznego na terenie działki nr 545/2 w miejscowości Chwaszczyno, gmina Żukowo.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, który uważa, że lokalizacja tej inwestycji nie jest dobra dla mieszkańców Chwaszczyna.

Jest to wysoki maszt stacji bazowej telefonii komórkowej o wysokości ok. 44m, w samym centrum jednej z najładniejszych części Chwaszczyna – przy poczcie, okolica ulic Ceynowy, ks. Sarnowskiego i ks. Kuppera. – napisał nasz Czytelnik – Uważam, że trzeba stanowczo sprzeciwić się tej inwestycji, która może mieć negatywny wpływ na zdrowie mieszkańców, a na pewno będzie miała fatalny wpływ na wizerunek Chwaszczyna; jeden z najładniejszych rejonów Chwaszczyna zostanie wręcz oszpecony – dodaje.

Obecnie trwa ustalanie lokalizacji inwestycji celu publicznego na terenie działki nr 545/2, tj. za pocztą w Chwaszczynie.

Oczywiście, obniżeniu ulegną również ceny nieruchomości w Chwaszczynie, w tym oczywiście w bezpośrednim rejonie inwestycji. – dodaje oburzony Czytelnik – Uważam, że lokalizowanie takiej inwestycji bezpośrednio przy ścisłej zabudowie mieszkaniowej jest totalnym nieporozumieniem i powinniśmy, jako mieszkańcy Chwaszczyna, zdecydowanie zareagować.

 

Co Państwo sądzą nt. samej inwestycji oraz jej lokalizacji?

 

fotografia tytułowa: biznes.interia.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.