W Chwaszczynie powstaje sklep Lidl.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Jeszcze w tym roku ma zostać otwarty sklep sieci Lidl Polska, będzie to drugi dyskontowy market w naszej miejscowości. Pewne jest to, że konkurencyjna sieć przyciągnie więcej klientów do naszej miejscowości. Za Lidlem przemawia kilka cech różniących go od konkurencyjnego sklepu zlokalizowanego w pobliżu ronda.

 

 

W Chwaszczynie mieszka według szacunków około 4 tys. osób (część osób nie jest zameldowana). W sąsiednim Tuchomiu mieszka ponad 1 tyś ludzi. Do tego dochodzi dogodna lokalizacja – gdyż w kierunku Koleczkowa, ani Szemudu nie ma żadnego tego typu sklepu. Już teraz problematycznym jest zaparkowanie pod Biedronką, gdyż tylu klientów przyjeżdża tam robić zakupy.

 

 

Jak powiedziała nam rzecznik prasowa Lidl Polska Anna Biskup: chcielibyśmy poinformować, iż otwarcie sklepu Lidl w Chwaszczynie planowane jest na drugą połowę bieżącego roku.

 

Jednakże z niepotwierdzonych jeszcze informacji planowane otwarcie sklepu przewidziane jest na okres Wszystkich Świętych. Co prawda czas zakończenia budowy przewidziany jest na 20 września, ale po tym czasie zamontować trzeba wyposażenie sklepu i zaopatrzyć go w towar.

 

Znacznym udogodnieniem, który przemawia za Lidlem jest to, że można tam płacić za zakupy kartą płatniczą, a wiele towarów pochodzi z Niemiec, co często przyciąga potencjalnych klientów. Bliskość giełdy samochodowej i dogodna lokalizacja w pobliżu DW 218 sprawia, że miejsce jest atrakcyjne dla tego typu działalności.

 

Czas pokaże, jak będzie z parkingiem przy tym sklepie, bo w przypadku Biedronki w niedzielę jeszcze zanim zostanie otwarta parking sklepu jest pełen. Auta zostawiają tam osoby udające się na giełdę. Lidl może wprowadzić rozwiązanie zastosowane w innych sklepach własnej sieci – pierwsza godzina parkowania za darmo – co w zupełności wystarcza na zakupy, a kolejne płatne i to słono. Tego typu rozwiązania zastosowano w Wrzeszczu w pobliży Galerii Bałtyckiej i w Chyloni w pobliżu rynku. Godzina parkowania po przekroczeniu tej darmowej dochodzić może do kilkunastu złotych.

 

Wojciech Albecki

{gallery}2013/2013-06/lidl-chwaszczyno{/gallery}

{module Autor-Wojciech-Albecki}

{module dol-artykulu|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.