VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Chwaszczynie [foto]

Mechatronik, fryzjer, kucharz, a może chemik? Dzisiaj po raz siódmy szkoły z ościennych gmin i miejscowości przybyły na targi szkół ponadgimnazjalnych do Chwaszczyna. Na kilkudziesięciu stanowiskach uczniowie i nauczyciele szkół średnich i zawodowych zachęcali uczniów gimnazjum do podjęcia nauki w ich placówkach.

Oficjalne otwarcie rozpoczęło się z małym poślizgiem, jednak już od godziny dziewiątej w pełni można było zapoznać się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych. Dyrektor Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie Robert Zochniak przywitał przybyłych gości i zaprosił wszystkich uczniów do zapoznania z propozycjami ościennych placówek.

gielda szkol chwaszczyno2016 24

Zastępca Dyrektora Szkoły Małgorzata Lipińska i Dyrektor Robert Zochniak

Wśród szkół, które zachęcały uczniów swoją ofertą programową, były licea ogólnokształcące, technika z różnymi specjalizacjami, a także szkoły zawodowe. Reprezentanci tych placówek przyjechali z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Przodkowa, czy Żukowa. Bardzo często szkoły ponadgimnazjalne reprezentowali uczniowie, którzy ukończyli naukę w Chwaszczynie.

gielda szkol chwaszczyno2016 28

Absolwenci ZPGiSP w Chwaszczynie, obecnie uczniowie Technikum Transportowego w Gdyni – od lewej: Łukasz Fularczyk i Karol Sprawka

Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, gdzie naocznie można było zobaczyć pracę, zdolności i osiągnięcia danej szkoły. Uczniowie chętnie oglądali pokaz klasy policyjnej…

gielda szkol chwaszczyno2016 3

… efektowną reakcję perhydrolu z jodkiem potasu (rozkład nadtlenku wodoru i powstanie wolnego jodu i zasady potasowej)…

gielda szkol chwaszczyno2016 7

… układanie fryzur przez uczennice szkół fryzjerskich…

gielda szkol chwaszczyno2016 34

… czy symulację czuwaka kolejowego (zadaniem czuwaka jest okresowa kontrola czujności maszynisty pojazdu trakcyjnego będącego w ruchu).

gielda szkol chwaszczyno2016 10

Niektóre szkoły miały bardzo oryginalne sposoby na zwrócenie na siebie uwagi i zachętę do wybrania właśnie tej placówki, jak nauczyciel historii, który wystąpił niczym przywódca na wiecu…

gielda szkol chwaszczyno2016 47

… inne natomiast przedstawiały pokaz karcianych sztuczek (ale nie na pieniądze :)).

gielda szkol chwaszczyno2016 57

To była już siódma edycja tego typu spotkań. Jest to doskonała okazja ku temu, aby zweryfikować swoje pomysły na dalsze kształcenie, ponieważ masz możliwość rozmowy z uczniami i nauczycielami szkół ponadgimnazjalnych. Bezpośredni kontakt z pewnością ułatwi podjęcie decyzji dotyczącej przyszłości uczniów gimnazjum.

Organizatorami z ramienia ZPGiSP w Chwaszczynie były Panie Małgorzata Gorgolewska i Katarzyna Niezgoda.

gielda szkol chwaszczyno2016 25

Od lewej: Małgorzata Lipińska, Robert Zochniak, Katarzyna Niezgoda i Małgorzata Gorgolewska

 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia!

 

{gallery}gielda_szkol_chwaszczyno2016{/gallery}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.