V edycja „Pływania na byle czym” nad jeziorem Tuchomskim [foto]

 

W Tuchomiu na plaży przy Dworku „Oleńka” odbyła się V edycja imprezy „Pływania na byle czym”. Nad jeziorem Tuchomskim do rywalizacji stanęło siedem drużyn. Jednoznaczną decyzją jury na najwyższym stopniu podium znalazła się ekipa „ŚDM – w drodze do Panamy”.

Jak co roku biorącym udział w zawodach na wodzie wyobraźnia pomogła stworzyć najbardziej eksperymentalny wehikuł. Zachętą do pracy majsterkowicza była nagroda w wysokości 700zł ufundowana przez organizatorów. Najbardziej kreatywną ekipą okazała się być drużyna „ŚDM – w drodze do Panamy” z Tuchomia.

Skąd pomysł na taką nazwę zespołu? Młodzież chwaszczyńskiej parafii pragnie wyjechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy, które odbędą się w 2019 roku. Od roku zbierają fundusze na wyjazd. Na jednym ze spotkań formacyjnych zdecydowali, że wezmą udział w konkursie, aby w pewnej części pokryć koszty, zwłaszcza samej podróży. Cel uświęca środki. Wspólnym wysiłkiem udało się zbudować zwycięski wehikuł.

plywanie tuchom 2017 29

Jednostki pływające biorące udział w konkursie „Pływanie na byle czym” / fot. Sylwia Lipińska

Kolejne lokaty zajęły drużyny „Małpa pod prysznicem”, „Tuchomska ośmiornica”, „Wiejska olimpiada” z Grzybna, „Łódź strażacka” z Miszewa. Równorzędne VI miejsca przypadły „Pływającej kaczce” z Gdyni i „Miękkiemu królestwu” z Niestępowa.

plywanie tuchom 2017 15

Kreatywność dopisała młodym inżynieriom / fot. Sylwia Lipińska

Społeczną, lokalną integrację złączyła licytacja na rzecz Milenki Plichty z Żukowa, która na tuchomską imprezę przybyła razem z tatą. Dziewczynka cierpi m.in. na wrodzoną stopę końsko-szpotawą, co objawia się deformacją stóp, głównie kości stępu.

Na licytacji znalazły się losowe, często podręczne artefakty. Udało się sprzedać sutannę postaci „księdza” z ekipy „ŚDM – w drodze do Panamy”, a drużyna ta przekazała część wygranej na rzecz Milenki. Przez cały czas trwania imprezy można było do puszek wrzucać wolne datki na operacje i wózek inwalidzki dla Milenki.

plywanie tuchom 2017 86

Milenka Plichta z grupą wsparcia. Dziewczynka cierpi na kilka poważnych chorób, które opisane są szczegółowo na stronie milenka.webserwer.pl / fot. Sylwia Lipińska 

Tuchomska impreza ma swoje tradycje. Jedną z nich jest mecz piłki nożnej pań z KGW Tuchom i KGW Miszewo o puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Tegoroczne spotkanie sędziował ks. Piotr Gruba, proboszcz chwaszczyńskiej parafii. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie po czterech błyskawicznych bramkach i zakończył się remisem 2:2 (2:2).

plywanie tuchom 2017 66

Drużyny KGW Tuchom i KGW Miszewo w tym roku „podzieliły się” punktami i pucharem / fot. Sylwia Lipińska

Impreza „Pływanie na byle czym” to także ogrom gier, konkursów i zabaw z nagrodami zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wszystko od 5-ciu już lat prowadzi Jacek Miąskowski.

plywanie tuchom 2017 70

Dmuchańce przygotowane dla dzieci / fot. Sylwia Lipińska

Organizatorami imprezy były rady sołeckie Miszewa i Tuchomia, KGW Tuchom i Miszewo, firma Dynamic Event i Dworek Oleńka w Tuchomiu.

Organizatorzy ślą podziękowania sponsorom imprezy:
• Rady Sołeckie z Tuchomia i Miszewa,
• KGW Miszewo i Tuchom,
• Barbara i Piotr Pospieszni,
• Ali Eski,
• Dynamic Event,
• OSP Miszewo,
• OKiS Żukowo,
• Urząd Gminy Żukowo,
• Sklep Spożywczy Miszewo.

Organizatorzy ślą także podziękowania druhom z Chwaszczyna, którzy przyjęli zaproszenie na tuchomską imprezę, ale w związku z tragedią w Rytlu udali się tam, aby usuwać zniszczenia i udrażniać drogę. Więcej o akcji strażaków z OSP Chwaszczyno piszemy w artykule: OSP Chwaszczyno pomagało w usuwaniu skutków nawałnicy w Rytlu.

Dziękujemy Sylwii Lipińskiej za przekazanie nam zdjęć z imprezy.

Zapraszamy także do galerii zdjęć na stronie Tuchom.net.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.