UWAGA! STAŁA ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA UL. REWERENDA, POLNEJ I TELEWIZYJNEJ W CHWASZCZYNIE

 

Bardzo prosimy Mieszkańców Chwaszczyna i okolicznych miejscowości (zwłaszcza Gminy Szemud) oraz pracowników sąsiednich Firm o zachowanie szczególnej ostrożności na ul. Rewerenda, Polnej i Telewizyjnej w związku z wprowadzanymi zmianami w zakresie STAŁEJ organizacji ruchu.

 

W wyniku licznych wniosków Mieszkańców oraz inicjatywy Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna Urząd Gminy Żukowo zlecił opracowanie dokumentu stałej organizacji ruchu na ul. Rewerenda u zbiegu z ul. Telewizyjną i ul. Polną, który po uzyskaniu odpowiednich akceptacji w kartuskim starostwie wprowadza istotne zmiany na odcinku ok. 1,5 km.

 

1. W dniu 11 grudnia br. zamontowano 2 progi spowalniające ruch- pierwszy na wysokości Firmy SIM, drugi przy osiedlu Park Rewerenda. Są to progi wyspowe, bo taki jest wymóg prawny w przypadku dróg, którymi przemieszcza się autobus. Dodatkowo droga będzie zawężona odpowiednimi organicznikami (słupkami) aby progi faktycznie spowolniły ruch w tym rejonie. Progi zostały zakupione przy dofinansowaniu z środków Funduszu Sołeckiego. W obrębie progów ograniczono prędkości do 30 km/h.

 

2. W dniach 17/18 grudnia dojdzie do kolejnych istotnych zmian:

 

a) nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Telewizyjna. Ul. Rewerenda będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Na przedmiotowym skrzyżowaniu usytuowane zostaną odpowiednie znaki drogowe oraz dodatkowe tablice informujące o zmianie.

 

b) na ul. Rewerenda w kierunku Bojana na wysokości nr 1 (przed wąwozem) zostanie ustawiony znak ostrzegający o prawostronnym zwężeniu drogi.

 

c) Na skrzyżowaniu ul. Rewerenda i Polna ustawione zostaną znaki ostrzegające o tym, że skrzyżowanie jest równorzędnym, co dotychczas nie było dla wszystkich kierowców oczywiste. Tak więc jest to jedynie „potwierdzenie” istniejącej dotychczas zasady pierwszeństwa. Kierowcy zbliżający się do tego skrzyżowania będą musieli odpowiednio zwolnić aby ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony. Dodatkowo na ul. Rewerenda ustawione zostaną dwie tablice informujące, że kierowca zbliża się do skrzyżowania równorzędnego.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom Firmy EXPOSITE z Chwaszczyna za ufundowanie niezbędnych znaków na skrzyżowanie Rewerenda/Telewizyjna oraz 5 dodatkowych tablic informujących o zmianach w organizacji ruchu.

 

Prosimy wszystkich korzystających z ul. Rewerenda i sąsiednich o zachowanie szczególnej ostrożności, wzajemną życzliwość i nieprzekraczania dozwolonej prędkości.

 

Z wyrazami szacunku,

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu Mieszkańców

Ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie

 

PC130146

 

PC130151

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.