Uwaga! Silny wiatr w porywach do 110 km/h

 

Od godzin nocnych 07.02.2011 r. przewiduje się wzrost prędkości wiatru od 35 do 50 w porywach 60 do 80, w strefie nadmorskiej 45 do 60 km/h, w porywach 80 do 95 km/h, rano pojedyncze porywy 100 do 110 km/h, południowo-zachodni do zachodniego. Rano i w ciągu dnia we wtorek 08.02.2011 r. wiatr będzie osiągał prędkość 45 do 60 km/h w porywach 80 do 100, w strefie nadmorskiej 50 do 70 w porywach 90 do 110 km/h. 

 

 

 

Po południu i wieczorem wiatr będzie stopniowo słabł na 30 do 50 km/h, w porywach 60 do 72 km/h.
Silny wiatr moze skutkować uszkodzeniami budynków, dachów; łamaniem i wyrywaniem drzew z korzeniami, utrudnieniami w komunikacji oraz uszkodzeniami linii napowietrznych.

 

{module reklama-artykul-n|none}

 

Jak się zabezpieczyć w czasie wichury:

  • Przed wichurą należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi.
  • Nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę.
  • Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi.
  • Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków.
  • Jeśli planujemy podróż samochodem to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy pogody.
  • Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.


imgw,twojapogoda.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.