Uroczystość Podsumowania Roku Sportowego 2010 na terenie gminy Żukowo. Nagrody dla Chwaszczynian!

19 marca w żukowskiej hali sportowej odbyła się organizowana już tradycyjnie, bo już dziewiętnasty raz Żukowska Gala Sportu, na której podsumowano działalność sportową w roku 2010.

Uroczystość poprzedziła rywalizacja Kół Sportowych m.in. w trójboju Siłowym Seniorów, która zgromadziła najsilniejszych mężczyzn z terenu gminy Żukowo.

Po zmaganiach sportowych odbył się przemarsz połączony z prezentacją dokonań naszych lokalnych Kół i Klubów Sportowych.

 

 

 

Następnie Jerzy Żurawicz burmistrz Gminy Żukowo, Adam Okrój przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Marek Trepczyk wiceburmistrz Gminy Żukowo oraz Jacek Miąskowski przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Rady Miejskiej w Żukowie podziękowali sportowcom, trenerom, działaczom i sponsorom, wręczając im zasłużone wyróżnienia, które zostały przyznane w następujących kategoriach:

 

Sportowiec Roku 2010,Trener Roku 2010,Drużyna Roku 2010,Sportowa Impreza Roku 2010,Menadżer Sportowy Roku 2010,Sponsor Roku 2010,Drużyna/ Sportowiec Fair Play Roku 2010,Nagrody Specjalne. (Na dole artykułu lista nagrodzonych)

 

Podczas Gali Sportu podsumowano również całoroczną rywalizację Kół Sportowych o Puchar Gminy Żukowo. Trofeum po raz trzeci z rzędu wręczono Kołu Sportowemu Rych- Drob Glincz.

 

Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością delegacja Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, doceniając zaangażowanie Gminy Żukowo w szkolenie młodych piłkarzy, szczególnie w kierowanej przez Rafała Reglińskiego Akademii Piłkarskiej. Z tej okazji Burmistrz otrzymał od Związku okazały grawerton.

 

Wielki aplauz widowni zyskał występ Formacji Street Dance XELA, który był możliwy dzięki staraniom Gabriela Reglińskiego. Grupa jest najlepszą dziecięcą formacją tańca hip – hop na Pomorzu czego dowodem są liczne zwycięstwa na Turniejach w całym kraju m.in. III m-ce na Mistrzostwach Polski-eliminacje do Mistrzostw Świata w Las Vegas i wiele innych.

 

05-zukowska-gala-sportu-2011
fot. Sebastian Miotk

 

Żukowską Galę Sportu poprowadził Henryk Miotk insp. ds. sportu Urzędu Gminy Żukowo, który po imprezie powiedział „ Cieszę się bardzo, że mogliśmy po raz kolejny podsumować mijający rok żukowskiego sportu. Jest to o tyle ważne, że dziesiątki osób angażują się bezinteresownie w działania na rzecz dzieci i młodzieży. Dzięki temu setki młodych osób uprawia sport, ma cel w życiu i rozwija się psychofizycznie, to bardzo szlachetne i niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszej gminnej społeczności. Ja ze swojej strony chciałbym wszystkim pogratulować – nie tylko tym wyróżnionym za ich postawę. Trzymajcie tak!

Uważam, że największym kapitałem żukowskiego sportu jest potencjał ludzki, mam tu na myśli choćby mega gwiazdę naszej gminy Andrzeja Wrońskiego dwukrotnego mistrza Olimpijskiego. Wspólnie możemy zrobić masę wspaniałych rzeczy, ku spełnieniu marzeń tysięcy mieszkańców. Czas również w końcu zakończyć budowę stadionu w Żukowie, tak aby to piękne miejsce było dumą naszego miasta i naszej gminy. Mieszkańcy oczekują silnego Gminnego Klubu Sportowego, który będzie skupiał i integrował uzdolnioną młodzież i działaczy sportowych”.

 

03-zukowska-gala-sportu-2011

fot. Sebastian Miotk

 

 

 


 

Nagrody Burmistrza Gminy Żukowo za wybitne osiągnięcia sportowe oraz działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej w 2010 r. w kategorii:

 

„10” Sportwców Gminy Żukowo roku 2010:

Filip Wendt – GOKKEN Chwaszczyno – karate Shotokan złoty medalista Mistrzostw Świata

Dominik Korbolewski –  GOKKEN Chwaszczyno – karate Shotokan srebny medalista Mistrzostw Świata

Mikołaj Samson –  GOKKEN Chwaszczyno – karate Shotokan, brązowy medalista Mistrzostw Świata

Paweł Wendt –  GOKKEN Chwaszczyno – karate Shotokan złoty medalista Mistrzostw Świata

Mariusz Domaradzki GOKKEN Chwaszczyno – karate Shotokan srebny medalista Mistrzostw Świata

Łukasz Zawadzki – GKS Żukowo – biegi, wicemistrz Polski

Anna Skawińska – GKS Żukowo – biegi

Paweł Kmita – GKS Żukowo – piłka ręczna

Anita Formela – GKS Żukowo – judo

Wroński Szymon – Akademia Piłkarska GKS Żukowo

 

„Trener Roku 2010”  –    Patryk Wendt –  trener karate Gokken Chwaszczyno

wyróżnienie,   Krzysztof Król – trener biegaczy GKS Żukowo

wyróżnienie,   Aleksander Cybulski – trener piłki nożnej KS Chwaszczyno


„Drużyna Roku 2010”  –    KS Chwaszczyno – za awans do V ligi Piłkarskiej

wyróżnienie,  GKS Żukowo Drużyna Piłki Ręcznej Juniorów – za  zajęcie II miejsca w Wojewódzkiej Lidze Piłki Ręcznej Juniorów w sezonie 2009/10

wyróżnienie, GOKKEN Chwaszczyno – jeden z najlepszych klubów karate w Polsce

 

 

„Sportowa Impreza Roku 2010”  –   Pomorski Festiwal Sportu

wyróżnienie, Puchar Gminy Żukowo

wyróżnienie, Żukowskie Biegi Przełajowe

 

„Menadżer Sportowy Roku 2010”: –    Roman Jażdżewski

Podziękowanie za działania na rzecz rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu w 2010 r. na terenie gminy Żukowo 

Jacek Drążek, Piotr Drewing, Jan Górski, Kazimierz Kassin, Andrzej Karczewski, Mariusz Lamk, Elwira Lewandowska, Andrzej Majkowski, Marek Marchewicz, Ryszard Miotk, Józef Pauls, Ryszard Peek, Janusz Płocki, Adam Pyszka,  Rafał Regliński, Grzegorz Rek, Roman Walder, Patryk Wendt, Gabriela Wenta, Roman Węsierski, Janusz Wicki, Stefan Sikora


„Sponsor  Roku 2010”  ANRO-TRADE Roman Walder

Firma ANRO-TRADE – Roman Walder jest od kilku lat  jedynym sponsorem KS Chwaszczyno. To także dzięki zabiegom Firmy  klub posiada jeden z ładniejszych obiektów sportowych na terenie  gminy.

wyróżnienie, KOSTBET Roman Jażdżewski – główny sponsor GKS Żukowo

wyróżnienie,  Prace Ziemne Ewaryst Wenta – Sponsor KS Sulmin. Pomoc w utrzymaniu boiska oraz budowa boiska treningowego w Sulminie . Odśnieżanie płyty głównej boiska.

wyróżnienie,  Berendsen Żukowo

wyróżnienie,  Bank Spółdzielczy Oddział Żukowo


„Sportowiec/drużyna  Fair Play Roku 2010” –     Irenusz Skrzyński

wyróżnienie, Oldboje Żukowo

wyróżnienie, Jan Górski

 

Nagroda Specjalna

KS SULMIN – za najlepiej zarządzany klub sportowy na terenie gminy Żukowo

GEDANIA Żukowo – za promocję gminy Żukowo na terenie Polski

ANDRZEJ WROŃSKI – za promocję gminy Żukowo na terenie Polski

 

 

01-zukowska-gala-sportu-2011

fot. Sebastian Miotk

 

 

02-zukowska-gala-sportu-2011

fot. Sebastian Miotk

 

 

04-zukowska-gala-sportu-2011

fot. Sebastian Miotk

Relacja oraz foto: serwis www.fotoseba.eu

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.