Żukowo. Kaszubska flaga wróci na maszt

Burmistrz gminy Żukowo Jerzy Żurawicz podczas dzisiejszej audycji „Radia Gdańsk” zadeklarował, że jednak zawiesi kaszubską flagę na maszt przed urzędem gminy. – Cieszymy się, że pana burmistrza udało się przekonać – mówią uczestnicy dyskusji. Wcześniej członkowie żukowskiego ZKP, którym nie podobało się, że flaga zniknęła sprzed magistratu wystosowali pismo, w którym poprosili o jej przywrócenie.

 

 

Informowaliśmy wczoraj o kontrowersjach wokół kaszubskiej flagi, która zniknęła z masztu przed Urzędem Gminy w Żukowie. Zwrócili na to uwagę radni oraz działacze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Domagali się od burmistrza przywrócenia flagi, bo, jak mówią, wisiała tam od lat obok flagi narodowej i nikomu nie przeszkadzała.

Dziś sprawą zajęli się też dziennikarze Radia Gdańsk. Na koniec dyskusji w programie „Tu i teraz” burmistrz Żukowa Jerzy Żurawicz oświadczył, że jeżeli jest taka wola ze strony radnych i mieszkańców, to zawiesi kaszubską flagę na powrót po jej renowacji.

– Powiedziałem, odpowiadając na pytanie pani redaktor, że pozostaje nam jedynie wyrazić zadowolenie, że udało się przekonać pana burmistrza i że kaszubska flaga znów zawiśnie na maszcie – mówi radny Wojciech Kankowski.

Zadowolony jest też radny Witold Szmidtke, który wcześniej występował w sprawie flagi na sesji Rady Miejskiej w Żukowie.

– Bardzo się cieszę, że sprawa się rozwiązała, bo nie było moim celem atakować pana burmistrza, ale zależało mi na tym, by flaga zawisła tam, gdzie jej miejsce, ponieważ nikomu ona nie przeszkadza, a pokazuje, że szanujemy nasz region i się z nim utożsamiamy – mówi Witold Szmidtke.

źródło: expresskaszubski.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.