Ukazał się kolejny numer gazety chwaszczyńskiej.

 

Ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna i okolic.

W najnowszym numerze można przeczytać m.in. wywiad z ks. kanonikiem Czesławem Jakusz-Gostomskim, który świętuje 55 lat kapłaństwa. Zadajemy pytanie: „Czy zastępca burmistrza gminy Żukowo w materiale Polsatu mija się z prawdą?”. Piszemy również o tym jak zostały podzielone płyty Jomb w Chwaszczynie, o częściowym utwardzeniu w Miszewku ul. Gryfa Pomorskiego.

Znaleźć można również relacje: z XVI Zjazdu Kaszubów w Pruszczu Gdańskim, z festynu rodzinnego w Tuchomiu, Dnia Dziecka w Chwaszczynie, wyjazdu KGW Chwaszczyno na VII Lubocheński Festiwal Masła, udziału zespołu wokalnego KGW Chwaszczyno – KASZUBKI na Śląskim Święcie Pieśni oraz z czwartego festiwalu kaszubskich filmów.

 

Jest również sport i porcja humoru w stałej rubryce „z przymrużeniem oka”. Dla dbających o zdrowy styl życia proponujemy artykuł Joanny Dziewiatowskiej – dietetyka medycznego z Tuchomia – „Pszenica na cenzurowanym”

 

Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Staramy się publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta o artykuły publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.  Chcemy docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest bezpłatna. Koszty druku i utrzymania pokrywamy z reklam. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy prosimy o kontakt (reklama@chwaszczyno.pl

 

Gazeta ukazała się w nakładzie 2000 egzemplarzy. Znaleźć ją można w większości sklepów w Chwaszczynie, głównych sklepach spożywczych Tuchomia, Tuchomka, Karczemek, Miszewa, Banina oraz sklepiku spożywczym na Nowym Świecie.

 

Michał Witt

 

wersja gazety w pdf do pobrania (5,8 MB)

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.