Ukazał się kolejny numer gazety chwaszczyńskiej.

 

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna i okolic.

 

W najnowszym numerze można przeczytać m.in. wywiad z nowym Sołtysem Jolantą Wiercińską.

 

Szeroko opisujemy sprawę żwirowni. Publikujemy na ten temat artykuł naszego redaktora Wojciecha Albeckiego. Pokazujemy sprawę okiem mieszkańca Chwaszczyna, jak również spojrzenie na sprawę według Radnego Gminnego Jacka Fopke.

 

Natomiast Radny Gminny Mirosław Nowak w swojej publikacji pyta i jednocześnie zachęca: „Chcemy lepszych dróg i nowych chodników? Chcemy nowoczesnych szkół i boisk dla naszych pociech? Potrzebujemy więcej przedszkoli i placów zabaw? Dajmy szansę Gminie Żukowo. Bądźmy lokalnymi patriotami i swój udział w podatku przekażmy Gminie Żukowo, w której faktycznie mieszkamy.

 

Informujemy o spotkaniu z burmistrzem, jakie odbyło się z inicjatywy Sławomira Bergańskiego właściciela firmy EKO-KRUSZ i Radnego Powiatowego Piotra Fikusa, dotyczącego budowy ul. Polnej w Chwaszczynie.

 

Znaleźć można również relacje z zebrań wiejskich, z konsultacji w sprawie działek wokół terenu dawnego przedszkola, z „Dnia Jedności Kaszubów” oraz z rozmowy z Dyrektorem ZOZ Żukowo Joanną Komorowską w sprawie chwaszczyńskiego ośrodka zdrowia.

 

Jest jak zawsze cała strona poświęcona sportowi jak również dla dbających o zdrowy styl życia proponujemy artykuł Joanny Dziewiatowskiejdietetyka medycznego z Tuchomia – „Jak szybko schudnąć”.

 

Na stronie 15, doktor n. med. Małgorzata Szumera – specjalista pediatrii, reumatologii Centrum Medycznego Diagnoson opisuje częsty problem bólu nóg u dzieci.

 

Polecamy również ciekawy artykuł Barbary Myszk-Herrmann z chwaszczyńskiego KGW na temat Wielkanocy na Kaszubach.

 

Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Staramy się publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta o artykuły pisane specjalnie do gazety jak i publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.  Chcemy docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest bezpłatna. Koszty druku i utrzymania pokrywamy z reklam. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy prosimy o kontakt ( reklama@chwaszczyno.pl)

 

Bardzo dziękujemy za wsparcie osobom i firmom, dzięki którym marcowo-kwietniowy numer mógł ukazać (wg alfabetu):

 

-Centrum Diagnostyki Ultrasonograficznej i Medycyny -Specjalistycznej „Diagnoson”
-Dietetyk medyczny Joanna Dziewiatowska
-Domowe Przedszkole „Arka Noego”
-Hurtownia Elektryczna „Eltom”
-Modelscy Sport Club
-Najlepsza opieka dla twojego dziecka „Niania Non Stop”
-Nauka gry na instrumentach klawiszowych „Intermusic”
-Pizzeria „Mirena”
-Profesjonalna obsługa barmańska „Somm & Bar”
-Przedszkole „Oxfordzik”
-Restauracja „Godding”
-Serwis samochodowy „Auto-West”
-Sklep Klubowy „Orlik”
-Wynajem zjeżdżalni i domków dmuchanych
-Zakład Optyczny Barbara Holk

 

Gazeta ukazała się w nakładzie 2300 egzemplarzy, która trafiła bezpośrednio do w większości domów w Chwaszczynie oraz głównych sklepów spożywczych Chwaszczyna, Tuchomia, Tuchomka, Karczemek oraz sklepiku spożywczym na Nowym Świecie.

 

Michał Witt

 

wersja elektroniczna gazety do pobrania (marzec-kwiecień 2015) (4MB)

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.