Relacja z VI Giełdy Szkół Ponadgimnazjalnych w ZPGiSP w Chwaszczynie. [foto]

 

Fryzjer, geodeta, cukiernik, mechatronik… – to tylko niektóre z zawodów, jakie oferowały szkoły ponadgimnazjalne, które przybyły na VI Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych w Chwaszczynie. 27 marca 2015r. ZPGiSP w godz. 9:00-12:00 odbywały się targi, na których zaprezentowały się szkoły z Trójmiasta, Przodkowa, czy z Żukowa. Honorowy Patronat objął Burmistrz Gminy Żukowo – Wojciech Kankowski.

 

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych to okazja do zapoznania się z szeroką ofertą szkół, które po egzaminie gimnazjalnym w dniach 21-23 kwietnia będą wybierać przyszli absolwenci z Chwaszczyna. Ci, którzy jeszcze nie zdecydowali się, jaki profil wybrać i czym chcieliby się w życiu zajmować, mogli porozmawiać z delegacjami szkół ponadgimnazjalnych, które niekiedy w sposób bardzo widowiskowy przedstawiały swoje jednostki.

 

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, wizytator z kuratorium Józef Bodio oraz dyrektor ZPGiSP Robert Zochniak. Reprezentacje szkół przedstawiały się na forum, gdzie opowiadały o szerokiej ofercie programowej i profilowej, o licznych praktykach i sukcesach oraz o dodatkowych szkoleniach i kursach.

 

Oficjalne otwarcie

 

Na kilkudziesięciu stanowiskach, które zajęły całą halę sportową w Chwaszczynie, można było zobaczyć różne pokazy i wszelkiego rodzaju sprzęty. Wśród nich sporą uwagę przykuwało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku, które pokazywało m.in. tzw. „sztuczną krew” przy użyciu rodanku amonu (NH4SCN) i chlorku żelaza III (FeCl3)…

 

sztuczna krew

 

… Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie z pokazem technik samoobrony…

 

samoobrona

 

… IV LO w Gdyni z szybkim kursem pierwszej pomocy…

 

pierwsza pomoc

 

… czy Zespół Szkół Zawodowych z rzemiosłem fryzjerskim.

 

fryzjer

 

Oprócz tego można było zapoznać się z wypiekami kulinarnymi szkół gastronomicznych, elektronicznymi układami tworzącymi gry zręcznościowe w wykonaniu szkół z kierunkami o fakultecie mechatroniki, pracą z niwelatorem optycznym umożliwiającym pomiar różnicy wysokości między punktami terenowymi i wiele, wiele innych. Wszystkie informacje można było uzyskać u konkretnych przedstawicieli, którzy pokazywali również prezentacje multimedialne i przekazywali szczegóły na popularnych ulotkach informacyjnych.
Jestem tutaj już drugi raz. Chciałbym pójść do technikum – opowiada Paweł, uczeń gimnazjum w Chwaszczynie – Tak jak moi koledzy wybiorę profil technika logistyka – zadeklarował. W podobnym tonie o wyborze technikum wypowiadało się wielu uczniów. Swoją decyzję motywują uzyskaniem zawodu i chęcią studiowania na uczelni technicznej.

 

Na tegoroczną giełdę przybyło ponad 30 szkół z Trójmiasta i okolic. Nad przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki ZPGiSP w Chwaszczynie – p. Małgorzata Gorgolewska i p. Katarzyna Niezgoda.

 

Karol Krefta

 

Informacja przesłana ze szkoły:

Dnia 27 marca w Zespole Publicznego Gimnazjum w Chwaszczynie i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie odbyła się po raz kolejny Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.
W tym roku odwiedziło nas i wzięło czynny udział ponad 30 szkół z Trójmiasta i okolic.
Wśród przybyłych gości był Burmistrz Gminy Żukowo p. Wojciech Kankowski, który obejmuje honorowy patronat nad Giełdą, również otworzył uroczyście całe przedsięwzięcie.
Poprzez indywidualny kontakt z reprezentantami różnych placówek oświatowych uczniowie naszego gimnazjum oraz licznie przybyli uczniowie z pobliskich, sąsiadujących gimnazjów, mogli pogłębić wiedzę na temat interesujących ich szkół, co niewątpliwie pomoże im w podjęciu trudnych decyzji edukacyjnych i zawodowych.
Cieszymy się z wielkiego zainteresowania oraz licznej obecności wszystkich zainteresowanych tym działaniem.

 

 

{gallery}2015/2015-03/gielda-szkol{/gallery}

 

{module Autor-Karol-Krefta|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.