Udana prezentacja Zespołu KGW Chwaszczyno „KASZUBKI”

W dniu 02 lipca 2017 r. Zespół KGW Chwaszczyno „KASZUBKI” /13 osób/ gościł w Wierzchucinie w pow. puckim.

 

Celem wyjazdu do Wierzchucina był udział zespołu w „XIX Przeglądzie Kaszubskich Zespołów Regionalnych dla Dorosłych – Wierzchucino’2017” – wydarzeniu, w którym /od pierwszej edycji/ do rywalizacji przystępują zespoły z całego regionu Kaszub.

 

kaszubki 2 DSC02333

 

„KASZUBKI” swój występ mogą zaliczyć do udanych – w ocenie jury zasłużyły sobie na I miejsce /ex aequo z dwoma zespołami – „Kosakowianami” z Kosakowa i „Redzanami” z Redy/.

 

kaszubki 4 wierzchucino

 

Zespół uczestnicząc w wydarzeniu starał się – jak zawsze – promować Gminę Żukowo, a tym razem jej szczególny kapitał jakim są ludzie /w programie prezentacji „KASZUBEK” znalazł się bowiem utwór autorstwa mieszkańca Chwaszczyna Kazimierza Jastrzębskiego – „Nasz môl”/.

Wyjazd zespołu do Wierzchucina odbył się przy wsparciu finansowym udzielonym przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

 

kaszubki 3 IMG 7769

 

Organizatorem „XIX Przeglądu Kaszubskich Zespołów Regionalnych dla Dorosłych – Wierzchucino’2017” był Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Wierzchucinie /prezes p. Jadwiga Kirkowska/.

 

Danuta Jastrzębska / Zespół „KASZUBKI”

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.