Ubezpieczenie skippera – dlaczego jest tak ważne?

Autor: nadesłane

Żeglarstwo to bardzo kosztowna rozrywka. Szkody powstałe podczas rejsu mogą osiągać zawrotne kwoty, dlatego ubezpieczenie skippera to coraz częstsza praktyka. Świadomość odnośnie ogromu odpowiedzialności i ryzyka sternika z biegiem lat rośnie. Z ochrony ubezpieczeniowej warto korzystać z wielu powodów. Kto powinien zdecydować się na ubezpieczenie oc skippera? Co obejmuje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej skippera?

Ubezpieczenie skippera – dla kogo?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest uzasadnione w wielu przypadkach. Przede wszystkim na ubezpieczenie powinny zdecydować się osoby, które wynajmują swoją flotę innym sternikom. Konserwacja i naprawa jachtów to kosztowne przedsięwzięcia, dlatego lepiej zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. Ochrona ubezpieczeniowa to słuszny wybór dla tych, który pełnią funkcję sternika na wyczarterowanym jachcie, co wiąże się z dużym ryzykiem. Oc sternika chroni skippera przed kosztami następstw nieszczęśliwych wypadków. Samo ubezpieczenie jachtu może nie być wystarczające, ogromne znaczenie ma również załoga. Na Pantaenius ubezpieczenie skippera decydują się zarówno osoby pływające zawodowo, jak i prywatnie.

Ubezpieczenie oc sternika – od czego chroni?

Ubezpieczenie sternika pokrywa wszelką odpowiedzialność wynikającą z posiadania, a także wykorzystywania jednostki pływającej służącej do uprawiania sportów wodnych. Podczas rejsu może wydarzyć się wiele nieoczekiwanych sytuacji. Niestety, pełną odpowiedzialnością za stan jednostki jest obarczany kapitan, co może wiązać się z dużymi kosztami. Uszkodzenia jachtu mogą wynikać nie tylko z zachowania załogi, nieodpowiedniego prowadzenia statku, jak i szkody spowodowane z przyczyn niezależnych od sternika. Ubezpieczenie sternika obejmuje zarówno ochronę samego statku, jak i członków załogi ubezpieczonego. W rejsach biorą udział często osoby początkujące, które nie do końca zdają sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń. Na oc warto zdecydować się również ze względu na ubezpieczenie kaucji. W wielu przypadkach szkody wychodzą na jaw dopiero po pewnym czasie, co wiąże się ze stratą środków pieniężnych. Ubezpieczenie skippera to inwestycja w bezpieczeństwo i zabezpieczenie własnych finansów. Ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane zanieczyszczeniem wody oraz następstwami nieprzychylnych warunków pogodowych.

Ubezpieczenie skippera to ważna inwestycja, która wpływa na komfort pracy sternika. Codzienna odpowiedzialność za jednostkę pływającą oraz załogę mogą spędzić sen z powiek żeglarza, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.