Turnieje dla dzieci na Toyota Arena w Chwaszczynie

W minioną sobotę 29 września 2018 na stadionie Toyota Arena w Chwaszczynie odbyły się dwa turnieje piłki nożnej.

Pierwszy z nich to Powiatowy Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2007 i 2008, w którym wzięło udział 12 zespołów. W zespołach mogliśmy podziwiać grę chłopców oraz dziewczynek. Postawa Fair Play była na najwyższym poziomie.

Środki na ten turniej pochodziły z Powiatu Kartuskiego w ramach otrzymanej dotacji. Nagrody dla drużyn oraz nagrody indywidualne ufundowali sponsorzy: firma ALEXANDER z Chwaszczyna oraz MARBA SPORT z Miszewka. W czasie turnieju gościliśmy przedstawiciela Powiatu Kartuskiego Radnego Pana Piotra Fikusa, który podziękował wszystkim za przybycie oraz udekorował zawodników.

turniej toyota arena wrzesien 14

Drugim turniejem w tym dniu był Turniej o Puchar Przewodniczącego i Rady Miejskiej w Żukowie dla roczników 2009 i 2010. W tych kategoriach wzięło udział 10 drużyn. Niestety dwa zespoły nie stawiły się na turnieju. Turniej został współfinansowany ze środków Gminy Żukowo w ramach otrzymanej dotacji na ten cel.

W czasie turnieju gościliśmy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie Pana Witolda Szmidtke, o którego puchar graliśmy, Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, Radnego Rady Miejskiej Pana Jacka Fopke oraz sołtys Chwaszczyna Panią Jolantę Wiercińską.

turniej toyota arena wrzesien 4

W tym dniu piłkarskie zmagania mogliśmy podziwiać od godz. 10 do 18. Obecność wśród kibiców dopisała, a organizacja tego turnieju w opinii zaproszonych gości stanęła na najwyższym poziomie. Zadbano o każdy szczegół imprezy. Mecze sędziowali sędziowie z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku, opiekę medyczną zapewnił ratownik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie, zaś całą imprezę prowadził niezastąpiony Henryk Miotk. Domowe wypieki przygotowali rodzice zawodników naszego klubu.

turniej toyota arena wrzesien 35

W tym miejscu pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego turnieju. W szczególności podziękowania kieruję do rodziców, którzy przez cały dzień pomagali nam przy stoisku gastronomicznym oraz grillu: Państwu Damaszke, Państwu Domańskim, Pani Jażdżewskiej oraz Pani Stankiewicz i wszystkim rodzicom za przygotowanie domowych wypieków.

Podziękowania składam sponsorom – firmom ALEXANDER oraz MARBA SPORT za ufundowanie nagród, Powiatowi Kartuskiemu oraz Gminie Żukowo za przekazane środki na ten cel. Gościom dziękuję za przybycie i udekorowanie zawodników biorących udział w turnieju.

turniej toyota arena wrzesien 13

Klasyfikacja końcowa:

2007:
1. KS CHWASZCZYNO
2. BYKI SŁUPSK
3. ZASPA GDAŃSK
4. POMERANIA GDAŃSK
5. SZTORM KOSAKOWO
6. VIGO TUCHOM

2008:
1. BYKI SŁUPSK
2. AP BANINO II
3. AP BANINO
4. OLIMPIA OSOWA
5. KS CHWASZCZYNO
6. GOSRiT LUZINO

2009:
1. BYKI SŁUPSK
2. FOOTBALL ACADEMY
3. KS CHWASZCZYNO
4. LEW LĘBORK
5. ISKRA GDYNIA

2010:
1. FOOTBALL ACADEMY
2. LEW LĘBORK
3. VIGO TUCHOM
4. KS CHWASZCZYNO
5. HURAGAN GDAŃSK

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.