Tuchom. Przekroczenie prędkości o abstrakcyjne ograniczenie fotoradaru.

 

Żeby nie dostać mandatu w Tuchomiu, pan Kazimierz powinien był przed fotoradarem zatrzymać swój samochód. Z mandatu, który otrzymał, wynika, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 0 km/h. – To ewidentny błąd. – tłumaczy GITD – informuje portal ekspresskaszubski.pl

 

Pan Kazimierz otrzymał list od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Była w nim zawarta informacja, że zostaje upomniany mandatem za przekroczenie prędkości w miejscowości Tuchom, na drodze krajowej nr 20. Raport zawierał informację, że wykroczenie miało miejsce w lipcu 2013r.

 

Jak się okazało, dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosiła 0 km/h. Taką informację zawierał otrzymany raport. Prędkość pojazdu pana Kazimierza zarejestrowana przez fotoradar wynosiła 39 km/h, a więc kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość właśnie o 39 km/h.

 

– Najpierw pomyślałem: cóż zdarza się, może faktycznie pojechałem za szybko. Ale kiedy doczytałem dokładnie, zdziwiłem się, że dopuszczalna prędkość w tym miejscu jest 0 km/h. Czyli stąd wniosek, że jadąc na rowerze, czy idąc pieszo, dostałbym mandat? – śmieje się pan Kazimierz.

 

O wyjaśnienie sprawy został poproszony rzecznik GITD Łukasz Majchrzak, ale przez pięć dni nie zdołał odpowiedzieć na przesłane w tej sprawie pytanie. Stwierdził jedynie, że z całą pewnością mamy do czynienia z jednostkowym błędem na urządzeniu w Tuchomiu.

 

Wyjaśnienie zostało uzyskane dopiero w delegaturze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w Grudziądzu. Okazuje się, że fotoradar ustawiony w Tuchomiu na początku lipca miał wykonać serię zdjęć testowych, które nie miały trafić do kierowców i stanowić podstawy do ich karania. Doszło jednak do błędu i raporty zostały przesłane do kierowców. GITD zapewnia jednak, że w ślad za nimi powinny już do nich dotrzeć pisma wyjaśniające z przeprosinami.

 

źródło:

www.ekspresskaszubski.pl

 

 


{module Autor-Karol-Krefta|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.