„Trzeźwy poranek”. Chwaszczyno.

 

 

W piątek rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Blisko 3 tys. osób zostało skontrolowanych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego pięciu nietrzeźwych kierujących. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

 

Od godz. 5.00 rano kilkudziesięciu policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kartuskiej Komendy Powiatowej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzało dziś kontrole stanu trzeźwości kierujących. Punkty kontrolne zorganizowano na drogach łączących powiat kartuski z Gdańskiem. Funkcjonariusze sprawdzili blisko 3 tys. kierujących. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania wykonywane były szybko i skutecznie. 

W trakcie działań, policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili samochody po spożyciu alkoholu. Alkomat wykazał u nich 0,28-0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzy osoby odpowiedzą za wykroczenie, a dwie za przestępstwo. Nietrzeźwi kierowcy to czterech mężczyzn i jedna kobieta w wieku 24-46 lat, są to mieszkańcy województwa pomorskiego. Wśród nich był 43-latek, który w momencie gdy zorientował się, że policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierowców, zaczął uciekać. Funkcjonariusze z gdańskiej drogówki ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się, wyskoczył z samochodu i próbował uciekać przez pole. Policjanci zatrzymali go po kilkuset metrach. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał u niego 0,8 promila. W przeszłości był już karany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wówczas na trzy lata sąd odebrał mu prawo jazdy. 

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwym kierującym dalszą jazdę. 

Informacja o zatrzymaniu przekazana zostanie do sądu, który podejmie decyzję o konsekwencjach. 

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna. W przypadku wykroczenia jest to kara aresztu albo grzywna.

 

Taka kontrola została przeprowadzona w Chwaszczynie w piątek 28 lutego br. Policjanci kontrolowali ulicę Gdyńską i Oliwską od ronda.

 

źródło: KPP Kartuzy

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.