Trzecie lokaty w plebiscycie powiatu kartuskiego. Najpopularniejszy sportowiec i trener roku 2013.

 

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na „Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku 2013” w powiecie kartuskim trzecie lokaty uzyskali odpowiednio Magdalena Miller, judoczka z AZS AWF Gdańsk i Mariusz Domaradzki, trener karate w KS Gokken.

 

W głosowaniu na sportowca roku niekwestionowanym zwycięzcą został Edward Barsegjan (809 głosów), trenujący zapasy w GKS Cartusia Kartuzy. Zawodnik ten w tegorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów w zapasach w stylu klasycznym zdobył 5 miejsce. Zaraz za nim w plebiscycie była Anna Makurat (607 głosów), która z zespołem koszykarskim KS BAT Sierakowice zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U-14 Kobiet. Trzecie miejsce przypadło mieszkance naszej miejscowości – Magdalenie Miller (199 głosów).

 

mm

 

Judoczka zdobyła w tym roku brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów, brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów oraz uzyskała siódme miejsce w Pucharze Europy Seniorów.

 

Z kolei najlepszym trenerem roku powiatu kartuskiego został Sebastian Letniowski (190 głosów), trener piłkarskiej drużyny GKS Przodkowo. Zespół z Przodkowa jest liderem po rundzie jesiennej tabeli R-GOL.com IV ligi, w której gra także KS Chwaszczyno. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Stefanowski (85 głosów), trener siatkarek w zespole GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Drużyna ta gra w I lidze kobiet. Trzecie miejsce zdobył trener karate Mariusz Domaradzki (50 głosów), który pracuje w KS Gokken i jest jego prezesem.

 

md

 

Jego klub w tym roku zdobył grono medali na Mistrzostwach Polski i Europy, a na Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan FSKA 2013 w Żukowie zajął trzecie miejsce, gdzie uzyskał 11 medali złotych, 10 srebrnych i 14 brązowych.

 

Głosy można było oddawać drogą smsową do 29 listopada. Koszt jednej wiadomości wynosił 2.46 zł z VAT. Zwycięzcy plebiscytu w rejonie wezmą udział w pomorskim finale, który rusza już 2 grudnia.

 

Naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na niwie sportowej!

 

Zdjęcia – źródło:

judo-team.pl

gokken.pl

kartuzy.naszemiasto.pl

 

autor: {module Autor-Karol-Krefta|none}

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.