Trzecia sesja w gminie Żukowo. Powołano stałe komisje.

W środę odbyła się trzecia sesja nowej kadencji żukowskiej rady i jednocześnie przedostatnia w tym roku. Większość czasu zajęło tworzenie stałych komisji. Ponadto ślubowanie złożyła radna Renata Stubińska – Nalewajek.

 

 

 


Obrady rozpoczęto podjęciem uchwały w sprawie wstąpienia Renaty Stubińskiej – Nalewajek na miejsce radnego Jerzego Żurawicza w związku z wygaśnięciem jego mandatu. Oboje startowali z listy Stowarzyszenia Samorządna Gmina Żukowo. Nowa radna uzyskała w wyborach 103 głosy.

Uchwałę podjęto jednogłośnie, po czym Renata Stubińska – Nalewajek złożyła uroczyste ślubowanie. Od tego momentu żukowska rada miejska obradowała już w pełnym składzie.

Rajcy przystąpili do formowania nowych komisji stałych i ustalenia ich składów osobowych. Uchwalono, że każda z dziesięciu komisji pracować będzie w pięcioosobowym składzie. Jedynie komisja statutowo – regulaminowa liczy trzy osoby i tworzą ją: Zbigniew Szewczyk, Jerzy Formela i Stanisław Groth.

Powołano też komisję rewizyjną, w skład której weszli: Tadeusz Szmytke, Wojciech Kankowski, Zbigniew Szewczyk, Stefan Sikora i Józef Kobiela.

Skład pozostałych komisji przedstawia się następująco.

Komisja budżetowa: Stanisław Groth, Tadeusz Szmytke, Witold Szmidtke, Adam Okrój i Stefan Sikora.

Komisja komunalna: Ryszard Ustowski, Franciszek Młyński, Maria Kankowska – Kamińska, Stefan Sikora i Waldemar Dampc.

Komisja rolna: Maria Kankowska – Kamińska, Stanisław Szur, Zbigniew Lidzbarski, Ryszard Ustowski i Stanisław Groth.

Komisja ochrony zdrowia: Renata Stubińska – Nalewajek, Jacek Miąskowski, Grzegorz Tokarski, Alojzy Falk i Jerzy Formela.

Komisja ochrony środowiska i porządku publicznego: Józef Kobiela, Franciszek Młyński, Grzegorz Tokarski, Tadeusz Szmytke i Albin Bychowski.

Komisja oświaty i kultury: Jerzy Formela, Renata Stubińska – Nalewajek, Albin Bychowski, Adam Okrój i Ewa Bałon.

Komisja przetargowa: Franciszek Młyński, Alojzy Falk, Maria Kankowska – Kamińska, Witold Szmidtke i Zbigniew Lidzbarski.

Komisja kultury fizycznej i sportu: Jacek Miąskowski, Zbigniew Szewczyk, Stefan Sikora, Waldemar Dampc i Wojciech Kankowski.

Poinformowano również, że powstały dwa kluby radnych – Porozumienie Samorządowe, którego przewodniczącym jest Zbigniewa Szewczyk oraz Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze, na czele którego jest Wojciech Kankowski.

Z programu sesji „spadły” punkty dotyczące zatwierdzenia planów odnowy wsi Banino, Chwaszczyno, Glincz oraz Sulmin. Jak wyjaśnił burmistrz Jerzy Żurawicz to efekt nieścisłości, które znalazły się we wniosku dotyczącym planu miejscowości Banino. Najprawdopodobniej będą one omawiane na kolejnym posiedzeniu Rady Miejskiej w Żukowie.

 

źródło:kartuzy.info

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.