trojmiasto.pl:Zabójstwo 13-letniej Izy. Policja podejrzewa budowlańca

{module do-reklamy-intertekst|none}Policjanci badający sprawę zabójstwa 13-letniej Izy z Gdyni szukają osób, które w lipcu i sierpniu zeszłego roku wykonywały prace remontowe i budowlane na terenie Dąbrowy i Dąbrówki w Gdyni.


– Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego ustalono, że zabójstwa mogła dokonać osoba zajmująca się właśnie takimi pracami. Chcemy zaapelować do osób, u których w domach były prowadzone remonty, aby przekazały nam informacje o zatrudnianych przy nich pracownikach – mówi kom. Michał Rusak z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

 

Jeśli poznajesz tego mężczyznę to skontaktuj się z PolicjąPolicja nie chce zdradzić, jakie informacje naprowadziły ją na „remontowo-budowlany” trop, najprawdopodobniej nie były to jednak zeznania świadków. Jak ustaliliśmy, tych ostatnich pojawiło się wielu, większość z nich nie dysponowała jednak informacjami, które okazały się dla prowadzących śledztwo pomocne.

 

Cały czas aktualny jest też portret pamięciowy opublikowany jeszcze w zeszłym roku. – Tak naprawdę, to nie wiemy, czy uwieczniony na nim mężczyzna to świadek czy sprawca zabójstwa. Dlatego ważnym jest, aby teraz mieszkańcy Gdyni informowali nas o osobach wykonujących latem zeszłego roku prace remontowe, niezależnie od tego, czy osoby te są podobne do mężczyzny z portretu czy też nie – mówi Rusak.

 

Po publikacji portretu na policję zgłosiło się kilkadziesiąt osób, które rozpoznały w nim siebie lub kogoś podobnego. Domniemanych mężczyzn z portretu przesłuchano, żaden z nich nie okazał się jednak osobą poszukiwaną przez policję.

 

Izę zamordowano 23 sierpnia zeszłego roku, kiedy wracała do domu po tym, jak odprowadziła koleżankę na autobus. Matka, która zaczęła się niepokoić przedłużającą się nieobecnością córki i wyszła jej szukać, znalazła ją 300 metrów od domu.

 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące się przyczynić do rozwiązania sprawy Izy proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni, nr tel. 112, (58) 66-21-222 lub 607-232-338.

źródło: kryminalne.trojmiasto.pl{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.