trojmiasto.pl:Pierwsze problemy z Obwodnicą Metropolitalną

Pojawił się pierwszy problem w konsultacjach na temat budowy Obwodnicy Metropolitalnej. Mieszkańcy północnej części gminy Żukowo chcą przesunięcia drogi ekspresowej na zachód.

 

Po trzech spotkaniach konsultacyjnych, zorganizowanych przez drogowców z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wraz z projektantami z poznańskiej spółki Lafarenz, już wiadomo, że mieszkańcom północnej części gminy Żukowo nie podobają się wszystkie (cztery) warianty przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej. Do inwestora – GDDKiA – skierowali swój protest.

– Żądamy przesunięcia trasy od aglomeracji trójmiejskiej w kierunku zachodnim, a więc całkiem nowego przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej. Mieszkańcy wyrazili wyraźny sprzeciw dla obecnych przebiegów – czytamy w treści protestu mieszkańców Banina, Dąbrowy, Miszewka, Miszewa, Chwaszczyna, Tuchomia, Barniewic i Nowego Światu.

Mieszkańcy gminy Żukowo wspólnie podkreślają, że warianty zostały wytyczone bez współpracy z nimi. – W naszym odczuciu zignorowanie nas – właścicieli nieruchomości – w tego rodzaju procesie nie przystaje do obecnego ustroju politycznego – uzasadniają swój protest.

 

 

źródło: trojmiasto.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.