„Trasę S6 wybudujemy, tylko w innym terminie” – rozmowa z wiceministrem Smolińskim nt. OMT

Gościem programu Rozmowa Kontrolowana na antenie Radia Gdańsk był wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. W rozmowie z redaktor Agnieszką Michajłow stwierdził, że trasa S6 będzie budowana, ale nie wiadomo kiedy.

W ten sposób wiceminister odniósł się do informacji, że rząd próbuje wycofać się z budowy jednej z najważniejszych tras na Pomorzu. Stwierdził, że „drogi należy budować tam, gdzie jest większe obciążenie i są one w gorszym stanie”.

Według przewidywań wiceministra Smolińskiego trasa S6 powstanie, ale trochę później i na pewno po roku 2020.

Jako strategiczną trasę obrano m.in. Drogę Czerwoną w Gdyni, gdyż, jak zaznaczył „zamknięcie Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni może nam grozić w każdym momencie, ta droga musi być wyremontowana; musimy mieć drugą, bo inaczej port w Gdyni będzie „zamknięty”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z wiceministrem Kazimierzem Smolińskim na antenie Radia Gdańsk.

Opracowanie na podstawie:
radiogdansk.pl – Rząd odpuszcza budowę S6 na Pomorzu? Wiceminister: „Wybudujemy, ale trochę później” / red. Agnieszka Michajłow

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.